На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

Платформата за резервации Arendoo влегува на македонскиот пазар

Платформата Arendoo се проширува со уште еден пазар во регионот на
Југоисточна Европа. Откако започна со работа во Романија и Грција во
2020 година, Arendoo сега е достапен и за македонските клиенти.
Македонската верзија на порталот е достапна на Arendoo.mk каде туристите
од Македонија имаат пристап до над 5.000 имоти за одмор во Грција,
Бугарија, Романија и други.
Платформата работи на peer-to-peer модел, каде што сопствениците на
имотите за одмор можат да создадат своја објава, да утврдат цени и
услови за резервација, а оние кои сакаат да резервираат лесно можат да
бараат имот според нивните критериуми, да направат резервација и да
платат на сопственикот на имотот.

„Ние сме исклучително возбудени што започнуваме да работиме на
македонскиот пазар. Arendoo е платформа која се фокусира на туристичкиот
пазар во Југоисточна Европа, која генерално е запоставена од поголемите
играчи во овој сектор. Ние веруваме дека регионот има сериозен
потенцијал и убедени сме дека ќе бидеме корисни во промовирање на
регионалниот туризам “, изјави Горјан Варбанов, управен директор на
Arendoo.

Компанијата, исто така, планира да започне кампања за привлекување места
за сместување од Македонија на платформата и нивно активно промовирање
во регионот. Платформата работи со широк спектар на имоти, од
индивидуални вили до големи градски хотели.
Arendoo работи од 2014 година, главно на пазарите во Грција и Бугарија.
Во 2020 година, платформата беше купена од бугарската Start- up
компанија Quendoo, која во јануари го затвори инвестицискиот круг од
750.000 евра со водечки инвеститор, фондот за ризичен капитал Витоша
Венчр Партнерс.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

watch anime free GoGoAnime Death Note

JUJUTSU KAISEN (Dub)

watch anime online Komi Can’t Communicate

watch anime dub DARLING in the FRANXX