ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ

ПО 15 ГОДИНИ БУТЕЛЧАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ КУЛТУРЕН ДОМ

“Ги отворивме сообраќајните артерии на Општина Бутел. Ги решаваме клучните инфраструктурни проблеми на бутелчани, градиме нови булевари, реконструираме, санираме, поврзуваме, сè со една цел – Бутел да продолжи да расте урбано и економски како и во изминатиот четиригодишен период.”, рече актуелниот градоначалник на Бутел и кандидат за оваа функција од редовите на СДСМ, Велимир Смилевски, на средба со жителите од неколку населби во Бутел, на коишто беше присутен и кандидатот на СДСМ за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов.

Како пример на одлична и функционална соработка на централната, на градската и на локалната власт, тој го истакна пуштањето во употреба на булеварот Христијан Тодоровски Карпош, еден од најзначајните инфраструктурни зафати во оваа скопска општина во последните 30 години. “Од крстосницата со булеварот Босна и Херцеговина до Обиколницата, по булеварот се патува брзо, сигурно, безбедно, по сите светски стандарди. Бутелчани и сите останати граѓани добија алтернативна сообраќајница, бидејќи досега единствената патна опција за поврзување со централниот дел од Скопје на неколку десетици илјади жители од Бутел, Радишани, Љубанци, Љуботен и други населени места, беше улицата Бутелска, со што понуди решение за големиот сообраќаен метеж низ Бутел.”, рече Смилевски.

На средбите со граѓаните, како еден од клучните проекти за следниот мандат, Смилевски потенцираше дека Општина Бутел, по 15 години, ќе го добие својот прв Културен центар, кој ќе биде лоцирани во населбата Радишани, во старото училиште. “Со отворање на Културниот дом, бутелчани ќе добијат реална општествена и културна инклузија, а на граѓаните ќе им се овозможи да имаат пристап до културни содржини и манифестации.”, рече кандидатот на СДСМ за градоначалник на Бутел. Предвидено е сите досегашни манифестации кои ги прави Општината, како што се изложби, фолклор, базари, колонии и други да бидат пренасочени во просториите на новито Културен дом.

“Бутел се сака со дела, а не со лаги! Граѓаните знаат да распознаат работници од неработници, искреност од манипулација, дела од лаги!”, потенцираше Смилевски.

loading...

https://tai.go88.is/

sunwin stevia wallstreet online nạp tiền sunwin bắt sunwin