Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

ПО ЕДНОМЕСЕЧНА ПОТЕРА ОД МВР – Криминалците од групата Беланоца завршија зад решетки во Шутка

Од синоќа во притвор во истражниот затвор во Шуто Оризари се уште два члена на криминалната група Беланоца.

По спектакуларното апсење на Мали Репки и постојаниот притисок од полицијата, дознаваме дека во текот на минатата ноќ во полициската станица Гази Баба се предале уште два члена на оваа криминална група – Зулфи Елезовски (33) и Фатљум Аети (36), кои според нашите извори, се предале откако биле притиснати од полицијата, која периодов спроведувала опсежни мерки за нивно апсење.

Веќе пишувавме за спектакуларното апсење на почетокот на октомври на познатиот криминалец Мали Репки од Батинци, кој го тероризираше населението во скопскиот и кумановскиот регион. Тој беше уапсен од специјалците на МВР во координација со АНБ во месноста Лавчани на територија на Велес.

loading...

Link Vào Tải Game GO88 Không Bị Nhà Mạng Chặn GO88 - Cổng Game Đổi Thưởng 2022 | Link Tải Mới Nhất go find 50 numbers go88

bài sunwin sunwin nghia la gi sunwin android