(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии

ПО ЛОГИКАТА НА МИЦКОВСКИ, ЕДЕН ОД ТРИТЕ СТАНА ВО ПАНОРАМА Е НЕГОВ?!

Упорноста на Мицковски за секој скандал да се споменува името на Заев е показател колку се во ВМРО ДПМНЕ искомплексирани од екс премиерот.

Значи нема скандал или афера за која одма да се направи некаква теорија на заговор дека нарачател е Заев, дека он ги влече сите конци, дека он ги зема сите пари итн итн …

По таа логика, можеме да кажеме дека сите украдени пари од членови на ВМРО ДПМНЕ, дел се дава на Мицковски?!

Сите украдени пари, плацеви, станови, фирми, се што ВМРО има џапосано дури и за новата афера за фасадата на владата, дел од тие пари одат на сметка на Мицковски?

Може ли така да кажеме господа од ВМРО ДПМНЕ? Секоја глупост што ќе ја направи ваш функционер, дома да го обвиниме Мицковски, он наредил, он зема процент, он е КАПО ДИ ТУТИ КАПИ, кога веќе паторот е избеган?!

loading...

apk go88

SunWin Cổng game bài đổi thưởng số 1 sunwin md5 game sunwin bị sập