КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - АМБАСАДОРИТЕ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА НЕ МОЛАТ ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО НАТО - ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката на Шведска да поднесе барање за членство за прием во НАТО
КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - АМБАСАДОРИТЕ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА НЕ МОЛАТ ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО НАТО - ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката на Шведска да поднесе барање за членство за прием во НАТО
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса

ПО САМО 5 ГОДИНИ ОД ЛАНСИРАЊЕТО: Милионитиот PEUGEOT 3008 излегува од производните ленти во фабриката во Сошо

Пет години по лансирањето, PEUGEOT 3008, еден од најпродаваните модели на брендот, веќе го слави својот милонити модел, кој излезе од производните ленти во фабриката во Сошо. Вработените на интересен начин го прославија лансирањето на ова милионито возило – PEUGEOT 3008 Hybrid.

Огромен успех: најновата генерација на PEUGEOT 3008 веќе ја помина границата од еден милион. Произведен во Европа и Кина, започна со освојување на експертите уште пред да се појави на пазарите, бидејќи има добиено седумдесет и шест награди ширум светот, вклучувајќи ја и престижната награда „Автомобил на годината“ во 2017 година.

Во Франција, PEUGEOT 3008 е лидер во својот сегмент уште од првиот месец по појавувањето на пазарот. Во Европа, тој е на второто место во сегментот SUV во 2021 година. Исто така, зазеде силна позиција во Јужна Европа, каде што е број еден во Португалија и број два во Италија и Шпанија.

Европа сочинува 65% од продажбата на PEUGEOT 3008. Неговите главни пазари надвор од Европа се Турција, Израел, Јапонија и Египет. Повеќе од 80% од продажбата на PEUGEOT 3008 се верзии со автоматски менувач, а речиси 38% се од повисоките сегменти, што совршено го илустрира позиционирањето на брендот PEUGEOT на пазарот.

PEUGEOT 3008 ја нуди најновата генерација на системи за помош при возење, како и PEUGEOT i-Cockpit® со нов висококвалитетен дисплеј и нов 10-инчен екран на допир со висока резолуција. Возилото е совршено олицетворение на „моќта на избор“, нудејќи хибридни мотори на полнење, погон на две или четири тркала и мотори со внатрешно согорување, комбинирајќи ги уживањето во возењето и ефикасноста.

PEUGEOT 3008 ги освои клиентите благодарение на своите динамични квалитети и препознатливиот, современ надворешен изглед. Внатрешноста, со својот i-Cockpit®, нуди технолошка, топла и пријатна атмосфера, многу поинаква средина во која клиентите се чувствуваат удобно и едно од најдобрите нивоа на целокупно задоволство во Европа.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 20

gogoanimehub Attack on Titan Season 3 (Dub)

gogoanime pro GoGoAnime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

watch subbed anime GoGoAnime Attack on Titan Season 3 Part 2

tải go88