ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА!
ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА!
ПРИЛЕПЧАНИ ЌЕ СЕ ОМРСАТ - Досега откупени 24,5 милиони килограми тутун, за целата реколта обезбедени 70 милиони евра
ПРИЛЕПЧАНИ ЌЕ СЕ ОМРСАТ - Досега откупени 24,5 милиони килограми тутун, за целата реколта обезбедени 70 милиони евра
Заев- Во мала земја за некој што бил директор на УБК , не е тешко да слушне дека е побаран притвор
Заев- Во мала земја за некој што бил директор на УБК , не е тешко да слушне дека е побаран притвор
(ВИДЕО) Маричиќ: И „Евростат“ потврди дека Законот за попис и методологијата се во согласност со највисоките стандарди
(ВИДЕО) Маричиќ: И „Евростат“ потврди дека Законот за попис и методологијата се во согласност со највисоките стандарди
ПЕНДАРОВСКИ: Го осветливме Кабинетот на претседателот во боите на ретките болести со што се приклучивме на меѓународната кампања за поддршка на овие лица
ПЕНДАРОВСКИ: Го осветливме Кабинетот на претседателот во боите на ретките болести со што се приклучивме на меѓународната кампања за поддршка на овие лица
ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА ПРИЛЕПЧАНИ - Заев: Ја поддржуваме иницијативата Собранието да го продолжи рокот за откуп на тутунот за да се откупи целата годишна реколта и со дополнителните 5 милиони евра од Пакетот 5 да се постигне просечна цена од 180 денари по килограм
ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА ПРИЛЕПЧАНИ - Заев: Ја поддржуваме иницијативата Собранието да го продолжи рокот за откуп на тутунот за да се откупи целата годишна реколта и со дополнителните 5 милиони евра од Пакетот 5 да се постигне просечна цена од 180 денари по килограм
(ВИДЕО) Е ОВА НАРОДОТ САКА ДА ГО ЧУЕ: Премиерот Заев објави нови инвестиции во државава и отворање нови работни места
(ВИДЕО) Е ОВА НАРОДОТ САКА ДА ГО ЧУЕ: Премиерот Заев објави нови инвестиции во државава и отворање нови работни места
ЈАВНА РЕАКЦИЈА: Општина Шуто Оризари јавно го изразува своето незадоволство од одлуката на Министерството за Култура за одбивање на поднесената апликација на Годишниот конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2021 година
ЈАВНА РЕАКЦИЈА: Општина Шуто Оризари јавно го изразува своето незадоволство од одлуката на Министерството за Култура за одбивање на поднесената апликација на Годишниот конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2021 година

По текстот на „Фокус“: Антикорупциска ќе го испитува народниот правобранител Иџет Мемети

По текстот објавен во неделникот „Фокус“ „Омбдусманот Иџет Мемети или деспотот од Раковец“, во Државната комисија за спречување на корупција стигнала анонимна пријава во која се бара Комисијата да испита дали е реална сумата што ја плаќа институцијата Народен правобранител за изнајмување на деловен простор на улица „Македонија“ којшто е во сопственост на „Макошпед“.

Претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска за „Фокус“ потврди дека до нив е стигната пријава, но засега не е разгледувана. Се очекува таа биде распределена кај член на Комисијата кој ќе ја испитува пријавата, односно ќе ја побара и ќе ја истражува документацијата за закуп.

Според податоците што можат да се добијат од алатката за пребарување „Отворени финансии“, а коишто ги објави „Фокус“ институцијата му плаќа на „Макошпед“ кирија од 17.000 евра месечно за нешто помалку од 1000 квадратни метри на улица „Македонија“. Во истата зграда на улица „Македонија“ број 19, има и други корисници (Агенција за иселеништво, адвокатски канцеларии,.. кои наводно плаќаат просечно од 8 до 10 евра за квадрат.

Народниот правобранител, Иџет Мемети е на оваа функција веќе 16 години, а во декември му завршува мандатот. Пред да замине дел од вработените во оваа институција се пожалија дека се мета на деградирачко и понижувачко однесување. Но, освен за ова се отвори и прашањето дали Мемети домаќински ги троши парите на даночните обврзници.

loading...

Watch Gleipnir (Dub) Episode 6 (https://animeflix.nl/m/bxBM/ep-6) at ANIMEFLIX animeflix bleach

Attack on Titan (Dub) Episode 25 at AnimeFreak anime freak