(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава

ПОЧИНА БИЗНИСМЕНОТ И ПИСАТЕЛ НИЧЕ ДИМОВСКИ МАКЕДОН

Ivan Dzo Petreski

ЖАЛНА ВЕСТ

Денес 30.12.2020 година ненадејно трагично го загубивме нашиот другар и соборец Ниче Димовски – Македон извонредна личност и голем пријател на Матицата на иселениците од Македонија.

Тој е сопственик на компанијата за бетон МАКЕДОН БЕТОН која е меѓу најуспешните во Скопје а пишуваше и книги со сензационалистичка тематика за гробот на Александар, тајните на светот итн итн кои беа хит меѓу симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ, тој го помогна новиот антички наратив во времето на Груевски, дури измисли нов НИЧЕ МЕТОД, тврдеше дека Македонците се првите луѓе од белата раса и други будалаштини…

Сочувство до фамилијата и нека почива во мир.

loading...

KissAnime kissanime site closed: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 10 (https://kissanimeonline.com/m/r7Mo/ep-10)

AnimeHeaven weathering with you animeheaven: Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12