ЕКС МИНИСТЕРОТ АКСЕЛ АХМЕДОВСКИ БАРА ОД МАКЕДОНСКИОТ ТОЛКОВЕН РЕЧНИК ДА СЕ ТРГНАТ НАВРЕДЛИВИТЕ ЗБОРОВИ ЗА РОМИТЕ
ЕКС МИНИСТЕРОТ АКСЕЛ АХМЕДОВСКИ БАРА ОД МАКЕДОНСКИОТ ТОЛКОВЕН РЕЧНИК ДА СЕ ТРГНАТ НАВРЕДЛИВИТЕ ЗБОРОВИ ЗА РОМИТЕ
Заев: Коалиции за локалните избори ќе дефинираме во септември, повикувам на соработка
Заев: Коалиции за локалните избори ќе дефинираме во септември, повикувам на соработка
Филипче: Вакцините од типот на „Синофарм“ полесно се адаптираат за нови соеви на вирусот
Филипче: Вакцините од типот на „Синофарм“ полесно се адаптираат за нови соеви на вирусот
(ВИДЕО) О ГОСПОДЕ БОЖЕ КОЛКУ СЕ ЛУДИ: ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ ИСПЕА ПЕСНА ЗА ОСУДЕНИТЕ УБИЈЦИ И НАСИЛНИЦИ ОД 27-МИ АПРИЛ!
(ВИДЕО) О ГОСПОДЕ БОЖЕ КОЛКУ СЕ ЛУДИ: ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ ИСПЕА ПЕСНА ЗА ОСУДЕНИТЕ УБИЈЦИ И НАСИЛНИЦИ ОД 27-МИ АПРИЛ!
(ВИДЕО) Градоначалникот Богдановиќ најави голема летна градежна офанзива со реконструкции на 14 улици на територија на Општина Центар
(ВИДЕО) Градоначалникот Богдановиќ најави голема летна градежна офанзива со реконструкции на 14 улици на територија на Општина Центар
Светска банка: Следната година македонската економија ќе се врати на ниво како пред пандемијата
Светска банка: Следната година македонската економија ќе се врати на ниво како пред пандемијата
ВМРОВЦИТЕ НА АПАРАТИ - Данскиот министер за надворешни: Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија
ВМРОВЦИТЕ НА АПАРАТИ - Данскиот министер за надворешни: Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија
БРАВО - Вкупно 3,4 милиони евра за девет општини преку МСИП за капитални проекти
БРАВО - Вкупно 3,4 милиони евра за девет општини преку МСИП за капитални проекти

Почина контроверзниот газда на Европски Универзитет, Бојо Андрески

Газдата на Европски Универзитет и весникот Вечер, контроверзниот бизнисмен и политичар, Бојо Андрески почина по кратко боледување.

Тој беше верен коалициски партнер на Груевски цели 10 години, медиски го помагаше со Вечер каде ги угнезди Латас и Ивона како главни уредници, а му беа професори и на факултетот. Со весникот учествуваше во црната пропаганда за опозицијата и лапаше големи пари од владините кампањи на режимот на Груевски. По смената на власта, Латас и Ивона беа избркани од весникот кои пак до задржаа порталот Вечер.мк а весникот направи нов портал Вечер.прес.

Се обиде да направи и телевизија се викаше АБ Канал, во која вложи милиони евра за најнова опрема и студија но не му успеа потфатот. Од режимот на Груевски добиваше милиони народни пари преку стипендии што МВР и владата ги даваа на своите вработени за да завршат факултет на Европски, една таква стипендија Бојо ја наплаќаше 10-тина илјади евра пари од буџетот на државата а дипломите се штампаа без стипендистите многу да се мачат околу учење и полагање испити.

Беше омилен за таблоидите во правење разни будалаштини со својот прв Мајбах во Скопје купен на старо, обожаваше да му се обраќаат со претседателе затоа што бил претседател на УО на Европски Унниверзитет, обожаваше да се фали со богатството во вид на раскошни куќи на Водно и скап возен парк, многу го акцентираше тоа дека бил професор доктор, иако ништо не предавал а од образование дури се сомневаа дали има факултет завршено, наводно бил заставник во ЈНА со средно школо па критичарите го нарекуваа ЗАСТАВНИКОТ.

Првите пари наводно ги стекнал со криумчарење на нафта во 90-тите, но тоа не е докажано. Со Фијат Цановски го почнаа ММ Колеџ, прв приватен универзитет за потоа да се разделат.

Беше класичен новопечен богаташ дојден во Скопје од село, стекнал милиони со разни мајмунарии, ги фрлил опинците но опинците не го фрлиле него, беше без мерка, без образ, без срам, без рбет. Кога се затвораше А1 телевизија, наместо да даде поддршка на жртвите на режимот, отиде со својата телевизија пред влада до шаторот на А1 и почна кампања ЈАС НЕ СУМ А1, ПЛАЌАМ ДАНОЦИ?!?!

Сочувство до фамилијата Андрески од Мактел.мк.

loading...

KissAnime promare kissanime: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3

AnimeTV anime websites: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 9 (https://animetv.cc/m/RVwZ/ep-9)