БРАВО - Османи приреди коктел за дијаспората и им порача дека својот мандат ќе го посвети на создавање услови за секој кој има желба да може да се врати во државата
БРАВО - Османи приреди коктел за дијаспората и им порача дека својот мандат ќе го посвети на создавање услови за секој кој има желба да може да се врати во државата
СДСМ ПРИЛЕП - Денеска се навршуваат 64 години од смртта на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто
СДСМ ПРИЛЕП - Денеска се навршуваат 64 години од смртта на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто
БРАВО - СПАСОВСКИ ГО СОТРЕ ПОДЗЕМЈЕТО: ЗА ЕДНА ГОДИНА УАПСЕНИ БЛИЗУ 500 КРИМИНАЛЦИ БАРАНИ СО ПОТЕРНИЦА
БРАВО - СПАСОВСКИ ГО СОТРЕ ПОДЗЕМЈЕТО: ЗА ЕДНА ГОДИНА УАПСЕНИ БЛИЗУ 500 КРИМИНАЛЦИ БАРАНИ СО ПОТЕРНИЦА
Заев: Во првиот круг ќе одиме секој сам, а после ќе се поддржиме со ДУИ, БЕСА и со ДПА
Заев: Во првиот круг ќе одиме секој сам, а после ќе се поддржиме со ДУИ, БЕСА и со ДПА
Вицепремиерот Битиќи и директорот Тунџев го промовираа новиот Национален Геопортал – Со само еден клик граѓаните и стопанството може да пристапат до огромен број на просторни податоци
Вицепремиерот Битиќи и директорот Тунџев го промовираа новиот Национален Геопортал – Со само еден клик граѓаните и стопанството може да пристапат до огромен број на просторни податоци
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од вторник, 27.07.2021 година, ќе започне со исплата на пензиите за месец јули
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од вторник, 27.07.2021 година, ќе започне со исплата на пензиите за месец јули
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК

Почина контроверзниот газда на Европски Универзитет, Бојо Андрески

Газдата на Европски Универзитет и весникот Вечер, контроверзниот бизнисмен и политичар, Бојо Андрески почина по кратко боледување.

Тој беше верен коалициски партнер на Груевски цели 10 години, медиски го помагаше со Вечер каде ги угнезди Латас и Ивона како главни уредници, а му беа професори и на факултетот. Со весникот учествуваше во црната пропаганда за опозицијата и лапаше големи пари од владините кампањи на режимот на Груевски. По смената на власта, Латас и Ивона беа избркани од весникот кои пак до задржаа порталот Вечер.мк а весникот направи нов портал Вечер.прес.

Се обиде да направи и телевизија се викаше АБ Канал, во која вложи милиони евра за најнова опрема и студија но не му успеа потфатот. Од режимот на Груевски добиваше милиони народни пари преку стипендии што МВР и владата ги даваа на своите вработени за да завршат факултет на Европски, една таква стипендија Бојо ја наплаќаше 10-тина илјади евра пари од буџетот на државата а дипломите се штампаа без стипендистите многу да се мачат околу учење и полагање испити.

Беше омилен за таблоидите во правење разни будалаштини со својот прв Мајбах во Скопје купен на старо, обожаваше да му се обраќаат со претседателе затоа што бил претседател на УО на Европски Унниверзитет, обожаваше да се фали со богатството во вид на раскошни куќи на Водно и скап возен парк, многу го акцентираше тоа дека бил професор доктор, иако ништо не предавал а од образование дури се сомневаа дали има факултет завршено, наводно бил заставник во ЈНА со средно школо па критичарите го нарекуваа ЗАСТАВНИКОТ.

Првите пари наводно ги стекнал со криумчарење на нафта во 90-тите, но тоа не е докажано. Со Фијат Цановски го почнаа ММ Колеџ, прв приватен универзитет за потоа да се разделат.

Беше класичен новопечен богаташ дојден во Скопје од село, стекнал милиони со разни мајмунарии, ги фрлил опинците но опинците не го фрлиле него, беше без мерка, без образ, без срам, без рбет. Кога се затвораше А1 телевизија, наместо да даде поддршка на жртвите на режимот, отиде со својата телевизија пред влада до шаторот на А1 и почна кампања ЈАС НЕ СУМ А1, ПЛАЌАМ ДАНОЦИ?!?!

Сочувство до фамилијата Андрески од Мактел.мк.

loading...

KissAnime promare kissanime: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3

AnimeTV anime websites: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 9 (https://animetv.cc/m/RVwZ/ep-9)