Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!
Во противпожарната станица во Автокоманда денеска беше одбележан 20 Мај - Денот на македонските пожарникари
Во противпожарната станица во Автокоманда денеска беше одбележан 20 Мај - Денот на македонските пожарникари

ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА И ЕКС ЛИДЕР НА ВМРО НАРОДНА, МАРЈАН ДОДОВСКИ

Во длабока жал ве известуваме дека ноќеска, на државната клиника, прерано не напушти Марјан Додовски.
Марјан беше голем и посветен борец за Македонија, прв министер за животна средина и просторно планирање на ВМРО-ДПМНЕ, во својата плодна кариера извршуваше бројни партиски и државни функции но, пред се и најважно од се тој беше татко на мојата, на нашата Марија Додовска.
Не остави во голема жалост, а Македонија изгуби голем човек.
Марјан почивај во мир!

Напиша неговата поранешна сопруга Иванка Василевска.

Откако неколку години беше во раководството на Движењето на екологистите на Македонија, Додовски влезе во политиката во првата влада на ВМРО-ДПМНЕ во 1998 година како заменик-министер за животна средина. По распадот на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и ДА и заминувањето на Тони Поповски од функцијата министер, Додовски го презеде ресорот.

Како дипломиран студент по географија на Природно-математичкиот факултет Додовски беше дел од првите еколошки активисти во Македонија по стекнувањето на независноста.

Во политиката, како и многу негови сопартијци во времето на поделбите во партијата, ја напушти ВМРО-ДПМНЕ во 2004 за да стане дел од ВМРО-Народна, каде беше член на нејзиното раководство. Подоцна, во 2012 година, се врати во ВМРО-ДПМНЕ.

Неговиот последен јавен настап беше пред само една недела на ТВ Алфа во емисијата Заспи Ако Можеш каде се зборуваше за загадениот воздух во Скопје.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Record of Ragnarok

AnimeFreak To Your Eternity Episode 14

AnimeFreak Dragon Ball Super (Dub)

anime website AnimeFreak Attack on Titan Final Season (Dub)

watch anime online AnimeFreak Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

tải go88