ДУШКО ВЕСКОСКИ: ЈА ПРИМИВМЕ ПОРАКАТА ОД ГЛАСАЧИТЕ, ГРЕШКИ ВЕЌЕ НЕМА ДА ИМА, ВО КАРПОШ ИМАМЕ ИЗБОР НА ДВА СОСЕМА РАЗЛИЧНИ КОНЦЕПТИ
ДУШКО ВЕСКОСКИ: ЈА ПРИМИВМЕ ПОРАКАТА ОД ГЛАСАЧИТЕ, ГРЕШКИ ВЕЌЕ НЕМА ДА ИМА, ВО КАРПОШ ИМАМЕ ИЗБОР НА ДВА СОСЕМА РАЗЛИЧНИ КОНЦЕПТИ
ОВOJ НАПРЕДОК НА МЕДИЦИНАТА НЕМА ДА ИМ СЕ ДОПАДНЕ НА МУСЛИМАНИТЕ: Американски хирурзи успешно трансплантираа бубрег од свињa на човек
ОВOJ НАПРЕДОК НА МЕДИЦИНАТА НЕМА ДА ИМ СЕ ДОПАДНЕ НА МУСЛИМАНИТЕ: Американски хирурзи успешно трансплантираа бубрег од свињa на човек
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА ВЛАСИТЕ: И ПОНАТАМУ ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ ЗАТОА ШТО ТОА ЗНАЧИ НАПРЕДОК ЗА ЗЕМЈАТА НА СЕКОЈ ПЛАН
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА ВЛАСИТЕ: И ПОНАТАМУ ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ ЗАТОА ШТО ТОА ЗНАЧИ НАПРЕДОК ЗА ЗЕМЈАТА НА СЕКОЈ ПЛАН
ПЦЕР: ЗА ДОБРОТО НА РОМИТЕ И НА ЗЕМЈАТА, ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ
ПЦЕР: ЗА ДОБРОТО НА РОМИТЕ И НА ЗЕМЈАТА, ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ
ЕВЕ ВИ МОТИВАЦИЈА ДА ИЗЛЕЗЕТЕ ВО ВТОР КРУГ: Еве сликовито објаснето каде се враќаме. Списоци и тефтерчиња. Листи за отстрел. Хушкање и закани. Затоа е потребно ОБЕДИНУВАЊЕ во втор круг и стопирање на злото!
ЕВЕ ВИ МОТИВАЦИЈА ДА ИЗЛЕЗЕТЕ ВО ВТОР КРУГ: Еве сликовито објаснето каде се враќаме. Списоци и тефтерчиња. Листи за отстрел. Хушкање и закани. Затоа е потребно ОБЕДИНУВАЊЕ во втор круг и стопирање на злото!
ЧЛЕН НА СДСМ: ЗАЕВ ЗГРЕШИ ШТО НЕ ВЛАДЕЕШЕ КАКО ГРУЕВСКИ, ЗА ОВОЈ НАРОД НЕ Е ДЕМОКРАТИЈА
ЧЛЕН НА СДСМ: ЗАЕВ ЗГРЕШИ ШТО НЕ ВЛАДЕЕШЕ КАКО ГРУЕВСКИ, ЗА ОВОЈ НАРОД НЕ Е ДЕМОКРАТИЈА
ПРЕКРАСНО: СО АНТИФАШИСТИЧКИ ПЕРФОРМАНС МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ГИ СЛАВЕШЕ ТВОРЦИТЕ КОИ МУ РЕКОА „НЕ“ НА БУГАРСКИОТ ОКУПАТОР
ПРЕКРАСНО: СО АНТИФАШИСТИЧКИ ПЕРФОРМАНС МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ГИ СЛАВЕШЕ ТВОРЦИТЕ КОИ МУ РЕКОА „НЕ“ НА БУГАРСКИОТ ОКУПАТОР
Демократски сојуз: Да продолжиме по патот кон ЕУ, да гласаме сите за кандидатите на СДСМ и коалицијата НАЈДОБРОТО ЗА МОЈАТА ОПШТИНА
Демократски сојуз: Да продолжиме по патот кон ЕУ, да гласаме сите за кандидатите на СДСМ и коалицијата НАЈДОБРОТО ЗА МОЈАТА ОПШТИНА

ПОЧИТУВАЈТЕ ГИ МЕРКИТЕ, БРОЈКАТА НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА СЕ ИСКАЧИ НА 2570, ТРИ ПАТИ ПОВЕЌЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО 1963-ТА!!!

Почитувани,

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2452 тестирања, а регистрирани се 622 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-300, Куманово-29, Дебар-10, Штип-18, Прилеп-23, Тетово-9, Струга-3, Велес-19, Битола-19, Охрид-22, Кавадарци-29, Гостивар-7, Гевгелија-10, Струмица-16, Крива Паланка-7, Радовиш-6, Крушево-1, Кочани-18, Пробиштип-4, Демир Хисар-2, Македонски Брод-1, Пехчево-2, Берово-19, Валандово-1, Виница-8, Делчево-6, Кратово-2, Свети Николе-4, Кичево-7, Ресен-5 и Неготино-15.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1689 оздравени пациенти од: Скопје-815, Куманово-6, Дебар-9, Штип-17, Прилеп-36, Тетово-121, Струга-25, Велес-58, Битола-48, Охрид-34, Кавадарци-27, Гостивар-60, Гевгелија-36, Струмица-152, Крива Паланка-11, Радовиш-17, Крушево -44, Кочани-25, Пробиштип-2, Демир Хисар-2, Македонски Брод-6, Пехчево-3, Берово-8, Валандово-4, Виница-9, Делчево-11, Кратово-3, Свети Николе-13, Кичево-34, Ресен-20 и Неготино-33.

Починати се 12 лица, тројца пациенти од Скопје (77, 64 и 54г), еден од Куманово (64г), еден од Дебар (75г), еден од Тетово (63г), двајца пациенти од Охрид (58 и 69г), еден од Гостивар (65г), еден од Крива Паланка (74г), еден од Радовиш (68г) и еден пациент од Неготино (54г). Пациентите се починати во болнички услови.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 85328, бројката на оздравени пациенти е 65793, на починати е 2571, а бројот на активни случаи изнесува 16964. Од вчерашната статистика се евидентираат три контролни теста, а според досега завршените епидемиолошки анализи во моментов дистрибуцијата по градови е следна:
• Скопје 36923, активни 10322
• Куманово 4836, активни 497
• Дебар 661, активни 123
• Штип 3346, активни 201
• Прилеп 4314, активни 420
• Тетово 4820, активни 706
• Струга 2069, активни 242
• Велес 2827, активни 402
• Битола 3096, активни 453
• Охрид 2514, активни 446
• Кавадарци 2222, активни 502
• Гостивар 3428, активни 456
• Гевгелија 1202, активни 235 (81 лице од ПЕ Гевгелија се жители на Дојран, 207 на Богданци и 12 се странски државјани)
• Струмица 2360, активни 449
• Крива Паланка 649, активни 108
• Радовиш 633, активни 74
• Крушево 168, активни 30
• Кочани 1633, активни 181
• Пробиштип 457, активни 36
• Демир Хисар 239, активни 34
• Македонски Брод 223, активни 14
• Пехчево 159, активни 25
• Берово 531, активни 66
• Валандово 317, активни 44
• Виница 457, активни 58
• Делчево 677, активни 201(183 лица од ПЕ Делчево се од Македонска Каменица)
• Кратово 195, активни 10
• Свети Николе 1048, активни 71
• Кичево 1597, активни 182
• Ресен 664, активни 123
• Неготино 1063, активни 253 (169 лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија)

Направените 2452 теста се преку: ИЈЗ-595, ЦЈЗ Скопје-48, Авицена-236, Биотек-194, МАНУ -118, Жан Митрев (Филип Втори)-124, Систина со PCR метода -171, лабораторија Лаор –60, Судска медицина-5, ЦЈЗ Битола-52, Инфективна клиника-13, ГАК-0, Синлаб-33, Ремедика-18, лабораторија болница Козле-19, ЈЗУ (рапид тест) -757, УК Пулмологија со алергологија –9, лаборатории од странство-0. Досега во земјата се направени вкупно 409.991 тестирања на Ковид -19.
*При проверка на системот нотирани се до сега неевидентирани постари оздравени случаи, кои се збирно прикажани во денешната статистика.

Со почит,
Одделение за односи со јавноста
Министерство за здравство

loading...

Website https://kissanime.mx: Watch Chaika -The Coffin Princess- kissanime Episode 12 anime

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeheaven.pro: Watch Aooni The Blue Monster animeheaven Episode 13 dragon ball super anime heaven

AnimeDao: Is This a Zombie? OVA (Dub) anime episode 1 online free at https://animedao.nl animedao gintama

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/rulx/preview

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimebe/