ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ПОЧИТУВАНА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ, МЕ ЗАЧУДУВА ТВОЈАТА ДРСКОСТ ДА СЕ КАНДИДИРАШ ЗА ЛИДЕР НА СДСМ, АФЕРАТА СО БОКИ 13 КОЈА ГО ПОТРЕСЕ СДСМ ОДИ НА ТВОЕ КОНТО

Почитувана Фросина Ременски, твојот учинок за рушење на режимот на Груевски е голем, затоа те почитувам.

Ти беше првата која почна гласно да зборува за злоупотребите во ДБК за злоупотребите во МВР и за тоа те почитувам.

Но ме зачудува твојата дрскост да се кандидираш за лидер на СДСМ затоа што ти направи огромна грешка, огромен лапсус што тебе те дисквалификува од понатамошна политичка кариера па дури и од кариера во безбедносните структури, образовни и експертски.

Ти дозволи еден Боки 13-ка пред нос да ти рекетира да пљачкда да лудува додека ти седеше до него со месеци на тие конференции состаноци средби итн итн…

Ти дозволи пред твојот џандарски нос да ти се случува тешка ујдурма која потоа го потресе СДСМ до темели.

Ти требаше да му го чуваш грбот на Зоран Заев и на време да го предупредиш и него и СДСМ да бегаат од таа наказа наречена Боки 13-ка но ти беше заспала, задремала, си го спуштила гардот, си дозволила покрај тебе да помине такво чудовиште а ти нити да го насетиш нити да го уловиш нити да го спречиш да не стаса пред портите на СДСМ.

Не само што не си го спречила тој таков Боки да стаса до портите на СДСМ туку ти таква заспана и наивна си го пуштила да влезе и внатре во СДСМ во срцето во јадрото, во кабинетите на премиерот и претседателот и министрите и градоначалниците и со тоа да го загади и контаминира цел СДСМ и цела власт за потоа Заеви СДСМ да мора да се вадат од таа валкана каша и смрдлива кал со тешки политички последици кои можеби и доведоа до овој пораз на локалните и оставката на Заев.

И сега дури си и обвинета од ОЈО за соучесништво и ти со сета дрскост псоле сето тоа сакаш да бидеш лидер на СДСМ?!?! После сите тие твои лапсуси и гафови, да седиш со таа будалетинка БОКИ и да не ги насетиш уловиш наслутиш тие негови прљави криминални игри и дури да дозволиш он, еден псоран Боки 13-ка да те искористи тебе како потпретседател на СДСМ и потпретседател на собрание за појако рекетирање и пљачкање на бизнисмените и подобро да продира кај интитуциите?!?!

Извини почитувана Ременска но ти покажуваш едно отсуство на политички и морален компас, мислев дека ќе се соочиш со твоите грешки и ќе понесеш одговорност а не да глумиш некаква жртва на некакви УДБИ и подземни структури мафии кои ти го подметнале Боки и те наместиле итн итн…

Никој тебе не ти сместил ништо, ти самата си се намести со тоа што беше наивна и неопрезна а тоа е голем грев за човек од твој калибар кој цел живот се бави со криминалистика со безбедни и тајни структури, тоа е гаф кој не смее да ти се прости и нема да ти се прости ме чуди како ти успеваш да си простиш за таков огромен лапсус и уште мислиш дека имаш иднина во политиката.

Па дури и да те наместиле, вината е пак твоја, ти не си од вчера, ти си цел живот во тие структури и ги изичуваш дури и тоа го предаваш на факултет, и пак да дозволиш тоа да ти се случи е гаф кој не се простува.

Немој да го сфатиш ова погрешно, не велам јас дека ние новинаерите сме безгрешни, особено пак јас не сум совршен, далеку од тоа, сум имал јас тешки гафови, глупости и грешки, но ја сум еден од 1000 новинари и медиски работници со мало порталче и евентуално некоја мала емисија на нет, ти сакаш да бидеш лидер на СДСМ и иден премиер, а зад себе имаш огромно црно петно што те дисквалификува за таква позиција.

Барем ова е мое мислење, немој да мислиш дека некој ми ја нарачал оваа колумна, не биди параноична, ова е мое искрено мислење на темата и те молам не го сваќај ова лично и не се лути.

loading...

animes online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Gintama

AnimeDao Kiss x Sis (TV) Episode 6

Attack on Titan (Dub)

watch anime dub Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Dragon Ball (Dub)