МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
Кој води психолошка војна против братска Србија?
Кој води психолошка војна против братска Србија?
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"

Почитувани граѓани, Дозволете во свое лично име и во име на МВР, да ви упатам срдечни честитки со желби за здравје и спокој, а по повод големиот христијански празник Рождеството Христово – Божик.

Утрово, со особено задоволство и неизмерна почит присуствував на Света Божествена Литургија во Сoборниот храм „Свети Климент Охридски” во Скопје, во чест на раѓањето на Богомладенецот, кој прв ја посведочил Божјата вистина и ни ја пренел на сите нас.
Денеска се радуваме на животот, на раѓањето на Спасителот, на светлината која дојде со него за никогаш да не згасне. Бидејќи Христос е живот, Извор на животот, Извор на радоста, Извор на вистинската светлина, на сите и сѐ. Кој Го љуби Христа и своите ближни, тој носи живот во себе.

Денот на Христовото раѓање нека го поттикне најдоброто во нас, како водилка на патот на разбирањето, на слогата и заедништвото, бидејќи само така можеме да продолжиме да градиме свет во кој владеат добродетелство, солидарност, мир и хармонија.
Со овие мисли, ви посакувам празничните денови да ги поминете со најблиските, во здравје, благосостојба и голема радост, кои ќе ни дадат сила, волја и надеж за да создадеме подобра сегашност и посреќна иднина.

Христос се роди!
За многу години!

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Josee, the Tiger and the Fish

sites to watch anime Gintama

GoGoAnime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

free anime online GoGoAnime Black Clover

GoGoAnime Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 1

tải go88