PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија

ПОЧНАА ВМРОВЦИТЕ СО ВМРОВСКИ ЃУРУЛТИИ, СЕ ДОКОПАА ПАК ДО НАРОДНИ ПАРИ – АРСОВСКА ГИ КРИЕ ИМИЊАТА НА ДОБИТНИЦИТЕ НА ВКУПНО 220.000 ЕВРА ОД ПРОГРАМАТА ЗА КУЛТУРА НА ГРАД СКОПЈЕ

Градоначалничката Данела Арсовска не кажува кој и за каков проект добил пари од предвидениот буџет од 220.000 евра. (Фото: СДК.МК)

Град Скопје не ја објавува листата на поддржани проекти од областа на културата за 2022. Учесниците на конкурсот се известени за резултатите, но имињата кој добил буџетски пари и за каков проект не се објавуваат јавно. Досега, со години листата на поддржани проекти се објавуваше јавно на сајтот на Град Скопје, а информација со сите имиња се испраќаше и до медиумите.

Годинава, освен што резултатите се донесени со доцнење од неколку месеци, тие се држат и во тајност.

Како и постојано досега, од кабинетот на градоначалничката Данела Арсовска не добивме одговор на нашето прашање зошто не се објавени резултатите од конкурсот и кога тоа ќе се стори, со оглед дека станува збор за буџетски пари. За овој повик во буџетот се предвидени 220.000 евра.

Јавниот повик за поддршка на проекти од областа на културата беше објавен на 7 октомври лани и во огласот стоеше дека трае 30 календарски денови, односно до 5 ноември.

„Резултатите од јавниот повик ќе бидат објавени на официјалниот веб портал на Град Скопје со решение за финансирање на програми и проекти од областа на културатаво интерес на Град Скопје за 2022“, стои во огласот објавен лани.

Оттогаш се поминати 5 месеци, а градоначалничката Данела Арсовска уште не ги објавува имињата.

loading...

danh bai go88 code go88 IOS mới nhất - Cổng Game Bài Đổi Thưởng GO88 Club

nhatvip sunwin sunwin cổng 2 mở khoá tài khoản sunwin