БРАВО ПРЕМИЕРЕ, НАРОДОТ ОВА ГО ОЧЕКУВА ОД ВАС - СУПЕРМОДЕРНА ФИЛТЕР СТАНИЦА ВО ШТИП За 100.000 домаќинства обезбедена чиста и здрава вода
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, НАРОДОТ ОВА ГО ОЧЕКУВА ОД ВАС - СУПЕРМОДЕРНА ФИЛТЕР СТАНИЦА ВО ШТИП За 100.000 домаќинства обезбедена чиста и здрава вода
(ВИДЕО) Заедничката седница на двете влади, Република Северна Македонија и Република Косово е потврда на одличните односи и надградување на заедничките интереси за Западен Балкан како регион на траен мир
(ВИДЕО) Заедничката седница на двете влади, Република Северна Македонија и Република Косово е потврда на одличните односи и надградување на заедничките интереси за Западен Балкан како регион на траен мир
Собранието ги усвои шесте закони за управување со отпад што ги бараше ЕУ
Собранието ги усвои шесте закони за управување со отпад што ги бараше ЕУ
Заев: Балканот веќе не е буре барут и не е темпирана бомба
Заев: Балканот веќе не е буре барут и не е темпирана бомба
СТИПЕНДИИ ОД ОКТА ЗА ПОСТДИПЛОМЦИ Просекот на магистрираните е 9,95
СТИПЕНДИИ ОД ОКТА ЗА ПОСТДИПЛОМЦИ Просекот на магистрираните е 9,95
КОСОВО И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СО ЗАЕДНИЧКА ЦАРИНСКА КОНТРОЛА: Министрите Бесими и Мурати потпишаа договор за заедничка царинска контрола на железничкиот граничен премин Блаце-Хани Елези
КОСОВО И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СО ЗАЕДНИЧКА ЦАРИНСКА КОНТРОЛА: Министрите Бесими и Мурати потпишаа договор за заедничка царинска контрола на железничкиот граничен премин Блаце-Хани Елези
ОД БИХАЧКА БЕЗ МИЛОСТ КОН ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски нека си ги пакува куферите после седмиот изборен пораз по ред, нема да го примат ниту во Белиот дворец
ОД БИХАЧКА БЕЗ МИЛОСТ КОН ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски нека си ги пакува куферите после седмиот изборен пораз по ред, нема да го примат ниту во Белиот дворец
БРАВО МВР: Во соработка со Германија запленета е марихуана вредна над 100 000 евра
БРАВО МВР: Во соработка со Германија запленета е марихуана вредна над 100 000 евра

Почнува изградба на Детска градинка во Бутел

Општина Бутел во Август наредниот месец ќе отпочне да ја гради ветената новата детска градинка „Св. Климент Охридски“ која е во рамките постоечката јавна образаовна институција – детски градинки 11 Октомври-Бутел. За изградба на новиот објект за деца од предучилишна возраст средствата ги обезбедивме од ТАВ –програмата за инфраструктурни проекти, а секако дека же аплицираме и до Министерството за труд и социјална политика за да ни помогне во уредување на внатрешниот ентериер на новата детска градинка во нашата општина.

Новата градинка ќе се гради на 400 метри квадратни во дворот на ООУ„Св. Климент Охридски“ и биде со капацитет околу 90 дечиња. Рокот на изградба е предвиден до 31.09.2022 година. Во изминатитиве 4 години општина Бутел инвестираше вкупно 32.000 милиони денари во реконструкција и санација на детските градинки како и набавка на нагледни средства.
Подобрувањето на материјално техничките услови во детските градинки резултира со зголемено задоволство кај родителите како и кај децата.

Општина Бутел и во иднина ќе продолжи со грижата за најмладите.

loading...

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://twistmoe.net: Watch Allison & Lillia twistmoe Episode 26 watch anime dub

Website https://animekisa.in: Watch Mobile Suit Gundam SEED: After-Phase Between the Stars animekisa Episode Full watch anime dub

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Linktr: https://linktr.ee/gogoanimebe

Youmagine: https://www.youmagine.com/gogoanimelol/