Филипче: Жената е на прво место во општеството, се грижиме за секоја мајка и сопруга
Филипче: Жената е на прво место во општеството, се грижиме за секоја мајка и сопруга
(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД СОФИЈА: АПЕЛ ДО БРАЌАТА БУГАРИ ДА НИ ПОМОГНАТ, ИМ ДОЛЖИМЕ ИДНИНА НА МЛАДИТЕ, ДА НЕ РОБУВАМЕ НА ИСТОРИЈАТА СО ШТО ЌЕ ЈА ЗАГРОЗИМЕ СЕГАШНОСТА И ИДНИНАТА
(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД СОФИЈА: АПЕЛ ДО БРАЌАТА БУГАРИ ДА НИ ПОМОГНАТ, ИМ ДОЛЖИМЕ ИДНИНА НА МЛАДИТЕ, ДА НЕ РОБУВАМЕ НА ИСТОРИЈАТА СО ШТО ЌЕ ЈА ЗАГРОЗИМЕ СЕГАШНОСТА И ИДНИНАТА
ОТКАКО КОСТОВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБА, СЕ ОГЛАСИЈА ШТЕДАЧИТЕ: За нас, несомнено најголемиот дел од вината за сторениот КРИМИНАЛ врз нас ја сноси Трифун Костовски заедно со неговата банда криминалци и поданици кои тој многу добро ги знае. Впрочем, еден од нив е неговиот син Коста Костовски!
ОТКАКО КОСТОВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБА, СЕ ОГЛАСИЈА ШТЕДАЧИТЕ: За нас, несомнено најголемиот дел од вината за сторениот КРИМИНАЛ врз нас ја сноси Трифун Костовски заедно со неговата банда криминалци и поданици кои тој многу добро ги знае. Впрочем, еден од нив е неговиот син Коста Костовски!
(ВИДЕО) ПО ЦРНИТЕ ЛИСТИ НА БАЈДЕН, ДАЛИ САКАШЕ ПРЕМИЕРОТ ДА ИСПРАТИ ПОРАКА ДО БРАТОТ БОЈКО: Заев му однесе подарок на Борисов, американски пури?!
(ВИДЕО) ПО ЦРНИТЕ ЛИСТИ НА БАЈДЕН, ДАЛИ САКАШЕ ПРЕМИЕРОТ ДА ИСПРАТИ ПОРАКА ДО БРАТОТ БОЈКО: Заев му однесе подарок на Борисов, американски пури?!
(ВИДЕО) Заев и Борисов од Софија: Нашите народи се многу блиски и упатени на соработка, нема да дозволиме да се развива омраза меѓу младите
(ВИДЕО) Заев и Борисов од Софија: Нашите народи се многу блиски и упатени на соработка, нема да дозволиме да се развива омраза меѓу младите
(ВИДЕО) Чудниот забавен тренинг на македонската репрезентација е вистинска светска атракција денеска
(ВИДЕО) Чудниот забавен тренинг на македонската репрезентација е вистинска светска атракција денеска
АТРАКЦИЈА ЗА СКОПЈАНИ, НЕ ВИДЕЛЕ ТОЛКАВА ГОЛЕМА СКАЛА: ПРЕЗЕНТИРАНА НОВАТА ПРОТИВПОЖАРНА СКАЛА - ПОФУНКЦИОНАЛНА, ПОВИСОКА И ПОБЕЗБЕДНА ОПРЕМА ЗА ГРАЃАНИТЕ И ПОЖАРНИКАРИТЕ
АТРАКЦИЈА ЗА СКОПЈАНИ, НЕ ВИДЕЛЕ ТОЛКАВА ГОЛЕМА СКАЛА: ПРЕЗЕНТИРАНА НОВАТА ПРОТИВПОЖАРНА СКАЛА - ПОФУНКЦИОНАЛНА, ПОВИСОКА И ПОБЕЗБЕДНА ОПРЕМА ЗА ГРАЃАНИТЕ И ПОЖАРНИКАРИТЕ
Под знамето на НАТО - дел од интегриран и високо обучен систем за интервенција во итни ситуации при катастрофи
Под знамето на НАТО - дел од интегриран и високо обучен систем за интервенција во итни ситуации при катастрофи

ПОДВИГ ЗА РЕСПЕКТ НА ПРАТЕНИКОТ ОД СТРУМИЦА И ПОРТПАРОЛ НА СДСМ, Костадин Костадинов: Од мојата пратеничка плата ќе купам три лап топ компјутери за семејства на кои им е потребно

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ и актуелен пратеник во Собранието, објави дека од неговата плата ќе купи три лап топ компјутери за семејства кои имаат потешкотии да обезбедат соодветна онлајн настава за своите деца.

„Лично ќе одвојам дел од мојата плата за набавка на 3 лап топ компјутери за семејства кои не можат тоа да си го дозволат. Го повикувам и Наум, но и сите функционери во Северна Македонија, да се издигнеме над дневно партиските интереси и да помогнеме таму каде што е тоа најпотребно. Време е за солидарност, време е да бидеме луѓе, наместо да се делиме на партии, етникуми, по вера, по боја“, објави Костадинов во дел од својот статус на Фејсбук.

Претседателот на собраниската комисија за избори и именувања ова го објави во контекст на одговорот кон гласноговорникот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој го обвини Костадинов дека се фотографирал со мотоцикл кој не го пријавил во анкетниот лист. Костадинов напиша дека не го пријавил возилото затоа што не е негово.

loading...