АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ РАСИПАНИ ВМРОВЦИТЕ: ПРАТЕНИЧКАТА ДАФИНА АНГЕЛОВСКА НЕ ОТРУ СО ОМРАЗА КОН АЛБАНЦИТЕ, НО ПРИВАТНО НАУЧИЛА АЛБАНСКИ ЈАЗИК ЗА ДА КАКО СТОМАТОЛОГ ИМ ЗЕМА ПАРИ НА АЛБАНЦИТЕ ВО ГОСТИВАР

Пратеничката Дафина Стојановска оддржа над 100 пресови против двојазичноста и албанскиот јазик.

Но приватно во нејзината биографија пишува дека таа течно зборува Албански затоа што во Гостивар таа има успешна стоматолошка ординација каде се труди да ги привлече Албанците за да им ги земе парите.

Дафина Стојаноска:

Дафина Стојановска е пратеник во Собранието на Република Македонија од 2014 година до денес. Стојаноска е дипломиран стоматолог, во периодот од 2001 до 2003 година е вработена во Здравствениот дом во Гостивар, а од 2001 година во приватна здравствена установа. Јовановска е претседател на ОИШ во Гостивар за предвремените парламентарни избори во 2016 година. Таа говори англиски, француски, албански и српски.

loading...

GoGoAnime: Mix Master: King of Cards (Dub) anime episode 39 online free at https://gogoanime.be gogoanime website

Uta no Prince Sama Revolutions (https://animefreak.ws/m/vMK) Episode 13

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Akai Hayate animeflix Episode 4 demon slayer animeflix

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/kissanimemx/

Hub docker: https://hub.docker.com/u/gogoanimelol