Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести
Странски војници предизвикаа нови инциденти во Скопје!
Странски војници предизвикаа нови инциденти во Скопје!
Кој е Убиецот од Тексас: Бил агресивен и го малтретирале во училиште
Кој е Убиецот од Тексас: Бил агресивен и го малтретирале во училиште
Уредничка на Телма повикана од обвинителство и МВР на распит за необјавена вест
Уредничка на Телма повикана од обвинителство и МВР на распит за необјавена вест
Ќучук: Фер е барањето Бугарите во Северна Македонија да бидат составен дел од македонскиот Устав
Ќучук: Фер е барањето Бугарите во Северна Македонија да бидат составен дел од македонскиот Устав
Зеленски прогласен за највлијателна личност на годината
Зеленски прогласен за највлијателна личност на годината
СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ, на потег е Бугарија
СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ, на потег е Бугарија

ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ЗА ВАКВИТЕ ВРЕДНИ ЛУЃЕ, ТИЕ ЈА ДРЖАТ ЗЕМЈАВА ВО ЖИВОТ: Младиот Насер од Тетово одгледува 4000 овци, 50 коњи и дели плати на 25 вработени

Насер Џемаили од Тетово, по струка технички ветеринар, а наскоро и правник, со сточарство се занимава од мали нозе.

„Сточарството ни е фамилијарен бизнис, јас сум четврта генерација што се занимавам со сточарство и решен сум и покрај големите препреки да продолжам да ја развивам фармата. Пред три години почнавме да се занимаваме и со рурален туризам, отворивме коњички клуб и организираме тури со коњи низ цела Шара“, рече Насер.

Фармата на Насер и неговото семејство, „Биофарма 1 Мај“, брои 4080 овци и повеќе од 50 коњи и, како што вели Насер, е единствена во Македонија што има толкав број овци. На фармата, освен членовите на семејството, имаат и 25 вработени.

Целата сторија на Агротим.мк

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Dragon Ball (Dub) Episode 151

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 8

ani watch Hunter x Hunter (2011)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 9

Attack on Titan