Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
ШИЛЕГОВ: БЕГАЊЕТО ОД ДЕБАТИ НА АРСОВСКА Е НАВРЕДЛИВО ЗА СКОПЈАНИ
ШИЛЕГОВ: БЕГАЊЕТО ОД ДЕБАТИ НА АРСОВСКА Е НАВРЕДЛИВО ЗА СКОПЈАНИ
ШИЛЕГОВ ГИ ПРИФАТИ БАРАЊАТА ЗА ВОДНО ОД ИНИЦИЈАТИВАТА „ГО САКАМ ВОДНО“
ШИЛЕГОВ ГИ ПРИФАТИ БАРАЊАТА ЗА ВОДНО ОД ИНИЦИЈАТИВАТА „ГО САКАМ ВОДНО“
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола

ПОНУДАТА НА ВМРО ДПМНЕ Е СКАНДАЛОЗНА – ЕДЕН ОД КАНДИДАТИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ДЕНЕСКА ДОБИ ПРИЈАВА ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ, ЕДЕН Е ОСУДУВАН ЗА ДИЛАЊЕ ДРОГА, ЕДНА Е ОСУДУВАНА ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ ДОКУМЕНТИ!

Лица обвинети за кривични дела и луѓе блиски на Груевски, тоа е понудата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за овие избори

Кандидатите на Христијан Мицкоски за градоначалници не можат да понудат ништо освен деструкција и враќање на режимот.

Впрочем најголем дел од нив се луѓе на Никола Груевски, луѓе кои се обвинети за кривични дела кои Мицкоски лажно ги претставува како чесни и нови лица.

Меѓу нив е и актуелниот градоначалник и кандидат на Мицкоски за општина Петровец, против кого денеска е поднесена кривична пријава за злоупотреба на службената положба и за перење пари.

Но ова не е единствен пример за криминално однесување на кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски за градоначалници.

Во медиумите се појавија написи за сомнителното минато на кандидатот за градоначалник во Гази Баба, Бобан Стефковски. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не одговорија дали е точно дека Стефковски, во 2002 и 2003 во два наврати бил притворан поради неовластено производство на опојни дроги.

Истовремено, во јавноста постојат документи дека кандидатката на општина Крушево, Билјана Проеска, е осудувана во 2015 година на условна казна затвор поради фалсификување исправа.

Пресуда со условна казна има и кандидатот за градоначалник на Бутел, Дарко Костовски за учество во тепачка.

Ете ја понудата на Мицкоски за овие избори, понуда со која тој ги потценува граѓаните од кои треба да ја бара довербата.

Со ваква понуда, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги очекува нов убедлив пораз на локалните избори, затоа што граѓаните не сакаат и нема да дозволат нечесни и неодговорни кадри да ги водат општините.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Xingchen Bian: Xichen Yao Hai 4anime Episode 4 watch animes

Ushio and Tora (https://aniwatch.pro/m/oXL) Episode 26

Mistin (Dub) (https://animefreak.ws/m/5wzv) Episode 26

Requiem from the Darkness (Dub) (https://animepahe.cc/m/YvVB) Episode 13

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/kiss-anime--5

Metooo: https://www.metooo.io/u/gogoanimelol