(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕ ИСПОТЕПАА НА СТРИМ НА ТЕМА ПРАВА ЗА ЛГБТ ЗАЕДНИЦА
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕ ИСПОТЕПАА НА СТРИМ НА ТЕМА ПРАВА ЗА ЛГБТ ЗАЕДНИЦА
(ВИДЕО) ДАРКО ПАНЧЕВ СИ ДОБИ СВОЈА ЕМИСИЈА НА ИНТЕРНЕТ
(ВИДЕО) ДАРКО ПАНЧЕВ СИ ДОБИ СВОЈА ЕМИСИЈА НА ИНТЕРНЕТ
Пандев: Срцето ми е полно, ова е мојот максимум и не можам повеќе!
Пандев: Срцето ми е полно, ова е мојот максимум и не можам повеќе!
И Македонија забрани прелети на авиони од Белорусија, изненадувачки тоа го направи и Србија
И Македонија забрани прелети на авиони од Белорусија, изненадувачки тоа го направи и Србија
ТЕУТА АРИФИ: 200 возразни лица во Тетово ќе завршат средно образование
ТЕУТА АРИФИ: 200 возразни лица во Тетово ќе завршат средно образование
(ВИДЕО) Дваесет најдобри гитаристи на сите времиња
(ВИДЕО) Дваесет најдобри гитаристи на сите времиња
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ ПРВ СТАНАР ВО РЕЗИДЕНЦИЈАЛНИОТ ЦЕНТАР КОСМОС!
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ ПРВ СТАНАР ВО РЕЗИДЕНЦИЈАЛНИОТ ЦЕНТАР КОСМОС!
Нови 1.500 метри водоводна мрежа во општина Ѓорче Петров!
Нови 1.500 метри водоводна мрежа во општина Ѓорче Петров!

ПОПИС ЌЕ ИМА ВО АПРИЛ, КАКВИ И ДА БИДАТ РЕЗУЛТАТИТЕ НЕМА ДА СЕ МЕНУВААТ УСТАВОТ И ОХРИДСКИОТ РАМКОВЕН ДОГОВОР, РЕЧЕ ЗАЕВ

Попис ќе има во април и нема никаква причина тој повторно да биде одложен, кажа денеска премиерот Зоран Заев. Заев одговарајќи на новинарско прашање на увидот на градежните работи во ТИРЗ Скопје 2 кажа дека без разлика какви се резултатите од пописот нема да се менуваат ниту Уставот, ниту Охридскиот рамковен договор.

„ Април 2021 е месецот за спроведување на пописот. Пописот го одложивме затоа што Христијан Мицкоски и опозицијата бараат да биде одложен неколку месеци пред пандемијата, а беше усогласено сѐ. Сега гледам се отвораат некои дебати дали ќе се менувал Уставот, Рамковниот договор. Таман работа, сто пати кажав пописот и резултатите никако не влијаат на Уставот и Охридскиот рамковен договор. Да се растеретиме од оваа работа. Пописот треба да се спроведе заради рамномерниот развој, економските параметри, статистиките кои ни требаат во државата“, рече Заев.

За изјавите на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски дека пратеници од коалицијата „Можеме“ сакаат да преминат кај нив, Заев рече дека ‘си прават излет на мозокот‘,

„Со која албанска партија ќе формираат мнозинство, додека не ја променат менталната матрица ќе останат долго во опизија. Во следниот период помеѓу три и шест пратеници ќе дојдат да го поддржат ова мнозинство заради политиките и решенијата кои ги нудиме“, кажа Заев.

loading...

4Anime watch animes: Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 19 (https://4anime.biz/m/wXxx/ep-19)

KissAnime weathering with you kissanime: So I'm a Spider, So What? Episode 14