(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
Оскаровецот Вангелис починал од Ковид-19 во Франција
Оскаровецот Вангелис починал од Ковид-19 во Франција

Попов: БРТ е проект кој решава децениски проект, Арсовска го стопира без да понуди алтернатива

„Бас рапид транзит системот е проект што треба да го реши деценискиот проект во Град Скопје – јавниот превоз. Од страна на градоначалничката и В„Бас рапид транзит системот е проект што треба да го реши деценискиот проект во Град Скопје – јавниот превоз. Од страна на градоначалничката и ВМРО-ДПМНЕ слушаме муабети зошто нема да се прави, без воопшто да се понуди алтернатива на истиот“ кажа Мартин Попов, советник во Град Скопје од СДСМ во емисијата „Топ тема“ на ТВ Телма.

Тој кажа дека БРТ проектот е изработен по три годишна студија во која биле вклучени експерти од Брисел и Лондон, универзитетски професори, за што постојат осум кутии документација во Град Скопје.

„Самиот проект е направен на начин да не се прекопува целиот град за ставање шини. Најдовме начин за реализација на трамвај во Скопје без да нашетиме на зеленилото, а да ја зголемиме ефикасноста и ефективноста на градскиот превоз“ кажа Попов.

Тој додаде дека проектот за БРТ дури и ќе ѝ помогне на градоначалничката Арсовска за исполнување на ветувањето за бесплатен јавен превоз во главниот град. Како што кажа Попов, со реализацијата на БРТ ЈСП ќе има заштеди од околу 60 отсто годишно.МРО-ДПМНЕ слушаме муабети зошто нема да се прави, без воопшто да се понуди алтернатива на истиот“ кажа Мартин Попов, советник во Град Скопје од СДСМ во емисијата „Топ тема“ на ТВ Телма.

Тој кажа дека БРТ проектот е изработен по три годишна студија во која биле вклучени експерти од Брисел и Лондон, универзитетски професори, за што постојат осум кутии документација во Град Скопје.

„Самиот проект е направен на начин да не се прекопува целиот град за ставање шини. Најдовме начин за реализација на трамвај во Скопје без да нашетиме на зеленилото, а да ја зголемиме ефикасноста и ефективноста на градскиот превоз“ кажа Попов.

Тој додаде дека проектот за БРТ дури и ќе ѝ помогне на градоначалничката Арсовска за исполнување на ветувањето за бесплатен јавен превоз во главниот град. Како што кажа Попов, со реализацијата на БРТ ЈСП ќе има заштеди од околу 60 отсто годишно.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime streaming DARLING in the FRANXX

Hunter x Hunter (2011) Episode 145

anime dao Death Note (Dub)

Ranking of Kings

watch anime dub AnimeDao Death Note (Dub)

tải go88