Маричиќ: Опозицијата треба да се вклучи во дијалог за решенија а не да прави штета
Маричиќ: Опозицијата треба да се вклучи во дијалог за решенија а не да прави штета
ДОМ на конференција на Зелените во Виена
ДОМ на конференција на Зелените во Виена
Министерот Спасовски во посета на реконструираните спортски терени во Полицискиот центар „Ѓорче Петров“- Скопје, донација од Фудбалската федерација на Македонија
Министерот Спасовски во посета на реконструираните спортски терени во Полицискиот центар „Ѓорче Петров“- Скопје, донација од Фудбалската федерација на Македонија
МВР: Пронајден пиштол, приведено лице од скопско, Приведен криумчар на мигранти, Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна
МВР: Пронајден пиштол, приведено лице од скопско, Приведен криумчар на мигранти, Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна
Во Софија, средба на министерката Петровска со офицери на Армијата на Република Северна Македонија кои се на школување во Бугарија
Во Софија, средба на министерката Петровска со офицери на Армијата на Република Северна Македонија кои се на школување во Бугарија
Вицепремиерката Грковска за ТВ „Сител“: Дигитална трансформација на општеството е неминовна, основна алатка за тоа е електронската лична карта
Вицепремиерката Грковска за ТВ „Сител“: Дигитална трансформација на општеството е неминовна, основна алатка за тоа е електронската лична карта
ПЕТРОВСКА: Војници од нашата армија во јуни одат во мисија во контингентот на Латвија, РСМ е за отворени врати за нови членки во НАТО
ПЕТРОВСКА: Војници од нашата армија во јуни одат во мисија во контингентот на Латвија, РСМ е за отворени врати за нови членки во НАТО
(ВИДЕО) Османи учествуваше на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа / Osmani mori pjesë në seancën e 132-të të Komitetit të Ministrave të Këshillit të Evropës
(ВИДЕО) Османи учествуваше на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа / Osmani mori pjesë në seancën e 132-të të Komitetit të Ministrave të Këshillit të Evropës

Поради врнежи од снег, сообраќајот кон Маврово во застој, кон Дебар се вози по една коловозна лента

Снегот кој од ноќеска паѓа во мавровскиот регион предизвика проблеми во одвивање на сообраќајот. Голема колона од возила и застој има кај месноста Бунец, а полицијата прави напори да обезбеди движење по една коловозна лента кон Дебар.

Според информациите на СВР Тетово, во овој регион има проблеми во одвивањето на сообраќајот и се прават напори да се нормализира сообраќајот, а полициски службеници кои се на терен го регулираат протокот на возила.

Граѓани кои се најдоа утрово на пат преку социјалните мрежи информираат дека и кружниот пат околу Мавровското езеро е непрооден заради снегот на коловозот.

До утрово во Маврово снежната покривка достигна 30 сантиметри.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime stream AnimeDao My Hero Academia Season 4

sites to watch anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime to watch Record of Ragnarok

watch anime free That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

stream anime online The Rising of the Shield Hero (Dub)

tải go88