Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Приведени лица барани со потерници во гостиварско

ПОРАЗЕНИОТ МИЦКОВСКИ СО НАВРЕДИ КОН РЕЏЕПИ И ПОЧИНАТИОТ АМДИ БАЈРАМ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дојде во Собранието, но не сакаше да ја коментира ситуацијата што се случува таму, односно тоа дека опозициските партии на чело со ВМРО-ДПМНЕ не обезбедија кворум. Поточно, откако Кастриот Реџепи од Беса не дојде во Собранието и наместо 61 пратеник колку што се потпишаа на иницијативата за недоверба на владата, во салата имаше 60 пратеници односно не беше обезбеден ниту кворум.

Мицкоски на прашањата на новинарите дали има или нема мнозинство рече дека сега доаѓа од часови на Факултетот и дека не знае точно што се случува.

На прашањето дали имаат замена за Кастриот Реџепи, Мицкоски рече:

“За современиот, нека му е лесна земја, Амди Бајрам”.

loading...

GO88 - Thiên đường Game Bài Hoàng Gia lớn nhất Việt Nam play go88 cc go88 app store

https://sunwin.gg/