На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

ПОРТАЛ А1ОН: ЗА 4 ГОДИНИ ДОДЕКА БИЛ ВЛАДИН СЕКРЕТАР, РАШКОВСКИ ГО ЗГОЛЕМИЛ СЕМЕЈНИОТ ИМОТ ЗА 50 000 ЕВРА, СО ТОА ШТО ВРАТИЛ ЗЕМЕНИ КРЕДИТИ, МЕСЕЧНО ВРАЌАЛ ПО 1000 ЕВРА!

Порталот А1он направил анализа на имотниот лист на Драги Рашковски и дошле до заклучок дека тој го зголемил семејниот имот за 50 000 евра.

Тој беше владин секретар 4 години, што значи за 48 месеци тој заштедил 50 000 евра или околу 1000е месечно.

Со оглед на тоа што се работи за семејство од двајца кои работа и земаат солидни плати како високи функционери и луѓе со високо образование, сосема се ок овие суми, ако земеме во обзир дека дел од математиката е и добиено наследство во вид на ниви за неговите деца, што е можно да е добиен имот на подарок од родителите на Драги Рашковски и неговата сопруга.

Засега нема нема ништо спорно во овие суми и бројки според она што ние можеме да го видиме. Особено е нормално тоа што А1он го сметале како зголемување на имотот вратените кредити кои ги имал земено Драги најверојатно за купување на стан, што значи дека преносно кажано, Драги рмбал 4 години и враќал кредити што сите го правиме и така го зголемуваме нашиот имот со тоа што ги исплаќаме земените станбени и кредити за коли.

Нема нешто по македонско од ова! Драги живее типичен македонски крпен живот, се враќаат кредити за купен имот кој сме го немале со тоа што сме се доселиле во Скопје и не сме наследиле и добиле на подарок ниншто…

loading...

watch anime free. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Dragon Ball Z (Dub) Episode 284

High School DxD

AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 2

anime stream Redo of Healer

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc