Јотова: Бугарија е под силен европски притисок да се откаже од ветото кон Македонија
Јотова: Бугарија е под силен европски притисок да се откаже од ветото кон Македонија
БРАВО - Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини на „Фајзер“ купени преку КОВАКС
БРАВО - Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини на „Фајзер“ купени преку КОВАКС
ЗЕМАЛА ПО 200Е ПОТКУП ЗА ОПЕРАЦИЈА: МВР приведе лекарка во Куманово под сомнение за поткуп, во возилото ѝ најде 98 000 денари
ЗЕМАЛА ПО 200Е ПОТКУП ЗА ОПЕРАЦИЈА: МВР приведе лекарка во Куманово под сомнение за поткуп, во возилото ѝ најде 98 000 денари
(ВИДЕО) ТЕМЕЛКОВСКИ: Со поддршка од Владата и други донатори обезбедивме грантови за повеќе од 40 проекти!
(ВИДЕО) ТЕМЕЛКОВСКИ: Со поддршка од Владата и други донатори обезбедивме грантови за повеќе од 40 проекти!
ПАНИКА - ВМРОВЦИТЕ И МАФИЈАТА СЕ ДО СМРТ ИСПЛАШЕНИ: Ќе се конфискува имотот од над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже!
ПАНИКА - ВМРОВЦИТЕ И МАФИЈАТА СЕ ДО СМРТ ИСПЛАШЕНИ: Ќе се конфискува имотот од над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже!
БРАВО ЗАЕВ, ПОРОДОЛЖИ ТАКА, НАРОДОТ ЌЕ ТЕ НАГРАДИ НА ИЗБОРИ!
БРАВО ЗАЕВ, ПОРОДОЛЖИ ТАКА, НАРОДОТ ЌЕ ТЕ НАГРАДИ НА ИЗБОРИ!
ТЕМЕЛКОВСКИ: Грижата и поткрепата на родовата еднаквост е застапена во активностите на Кисела Вода
ТЕМЕЛКОВСКИ: Грижата и поткрепата на родовата еднаквост е застапена во активностите на Кисела Вода
СТРАТЕГИЈАТА СО АКЦИСКИ ПЛАН ЗА РАЗВОЈ НА КУЛТУРАTA НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПЕРИОДОТ 2021 – 2030 ГОДИНА
СТРАТЕГИЈАТА СО АКЦИСКИ ПЛАН ЗА РАЗВОЈ НА КУЛТУРАTA НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПЕРИОДОТ 2021 – 2030 ГОДИНА

ПОРТАЛОТ А1ОН И МЛАДИОТ НОВИНАР КРИСТИЈАН ЛАНДОВ ПРОДОЛЖУВААТ ДА ЈА ДРМААТ АГЕНЦИЈАТА ЗА ЕВРОПСКИ ОБРАЗОВНИ ПРОГРАМИ, ЛИДИЈА ДИМОВА ЗАСЕГА УСПЕШНО И ЖЕСТОКО СЕ БРАНИ, ЌЕ ВИДИМЕ КОЈ ЌЕ ПОБЕДИ НА КРАЈОТ

Линк до целата сторија и новите моменти за оваа афера овде.

Што ќе биде на крајот, дали имало криминал во грантот од близу 300 000 евра и дали имало знаење и вмешаност во сето тоа на директорката Лидија Димова ќе видиме овие денови, но важно младиот новинар Ландов не се предава и добро си ја завршил домашната задача, многу спорни моменти, ќе видиме дали се само случајност или пак водат кон голем престап и корупција, јавноста ќе дознае, вистината ќе излезе на површината.

Во меѓувреме, ЗНМ и синдикатот ја обвинија директорката дека се брани премногу жестоко и користи дискфалификациии и навреди кон нивинарот, веројатно погодена од нападите и таа малку излегла од рамките на она што досега сме навикнале и се очекува од луѓе кои се предводници на такви институции кои би требало да се пример за одговорно и европско однесување.

Засега битката е изедначена, иако сторијата е бомбастична сепак засега Димова но и споменатиот носител на проектот успешно се бранат со добри објаснувања и аргументи, ќе видиме до кога тоа ќе биде така, не знаеме истрагата на Ландов каде ќе води и што се ќе има како нови детали.

loading...

TwistMoe: Suzy's Zoo: Daisuki! Witzy - Happy Birthday anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime stream

Website https://animeflv.uk: Watch Darkside Blues (Dub) animeflv Episode Full anime to watch

Watch anime online for free at AnimeTV dragon ball super anime tv

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Zintro: https://www.zintro.com/profile/animefreakws

Sites google: https://sites.google.com/view/kissanime-official/home