БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

Портпаролот на МВР Ангеловски во Дебар – за еден ден санкционирани 234 возачи, за 12 посто намалени сообраќајните незгоди на ниво на цела држава а бројот на загинати за 14 посто!

МВР со своите акции во сообракајот видно го има намалено бројот на сообракајни незгоди и бројот на жртви. Само во текот на вчерашниот ден на потегот Јажинце-Тетов0о, – Гостивар – Маврово и Дебар на оваа делница изречени се 234 санкции за брзо возење од кои 23 за 73 километри повеке од дозволената брзина. Оваа денеска во Дебар го изјави портпаролот на МВР Тони Ангеловски кој додаде дека брзото возење создава големи проблеми во безбедноста на сообракајот.

Портпаролот Ангеловски рече дека акциските контроли евидентно е дека ги намалуваат незгодите како и жртвите во сообракајните незгоди.

,, Во периодот 1 јануари до 15 април годинава има намалување за 12 насто на сообракајните незгоди во споредба со истиот период минатата година, додека бројот на жртвите во сообракајот во истиот период е помал за 14 насто,, – нагласи Ангеловски и додаде дека акциите на МВР во сферата на безбедноста во сообракајот ке продолжат со истата динамика .

Тој упати апел до гражаните на Дебар како и во другите градови на нашава земја да ги почитуваат правилата во сообракајот и да продонесат за безбедноста во сообракајот.

loading...

AnimeDao anime: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview

GoGoAnime gogoanime softonic: Watch Umibe no Étranger Episode Full (https://gogoanime.be/m/p0GE/ep-1)