(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

ПОТРЕС ГО ЗДРМА МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО – Неделкова поднесе кривична пријава против тројца членови на Судски совет: Зарем да молчиме и да не пукаат судиите како глинени гулаби?!

Поранешната претседателка и актуелна судијка во Врховнот суд, Лидија Неделкова, поднела кривична пријава против тројца членови на Судскиот совет. Пред Основното јавно обвинителство – Скопје, ги товари за злоупотреба на службената положба бидејќи, според неа, ја искористиле положбата да влијаат на постапката која се води против неа по поднесена претставка од сега веќе разрешениот судија Јово Вангеловски, објави „360 степени“.

Судијката Неделкова за „Фокус“ појаснува дека пријавените како членови на Судскиот совет не го прифатиле првичниот предлог на комисијата, постапката да се запре, и влијаеле одлуката да се преиначи во предлог за нејзино разрешување, спротивно на закон. Вели дека сето ова се актуелизира во момент кога таа е еден од кандидатите за претседател на Врховниот суд.

-Зарем ќе чекаме ние судиите да не пукаат како глинени гулаби? Ова што се случува е порака и до другите судии, што можат вака со мене, тогаш што ли ги чека останатите. Најавуваат чистка, метење, а постојано добивам закани дека сега ќе ме разрешат, утре ќе ме разрешат…. Зарем тоа се реформи, вака не било никогаш. Очигледно е дека на некому му пречи и мојата актуелна кандидатура за Претседател на Врховен суд, изјави Неделкова за „Фокус“.

Според образложението на Кривичната пријава на Лидија Неделкова, на 1 април 2019 година тогашниот претседател на Врховниот суд, Јово Вангеловски, поднел барање за поведување на постапка за утврдување на одговорност на Неделкова како судија во Врховниот суд.

На 31 август, или речиси година и половина подоцна, се одржала расправа пред комисија на Судскиот совет за предметот. Како што се наведува во Кривичната пријава, меѓу тројцата членови на комисијата бил и членот и поранешен претседател на Судскиот совет, Зоран Караџовски, а на седницата не присуствувал наследникот на Вангеловски, актуелнот в.д. претседател Фаик Арслани. Комисијата донела предлог-одлука да се запре постапката против Неделкова. Но, кога предлог-одлуката стигнала на седница на Судскиот совет, истата не била прифатена.

-Судскиот совет наместо да го уважи како што е досегашната пракса на постапување по ваквите предлози, без да даде соодветни напатствија, го врати предметот на доработка, појаснува Неделкова.

Таа додава дека ова што и се случува е лоша порака и до останатите судии, поради што и решила да ја поднесе кривичната пријава.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch Sakura Wars: ~Su~Mi~Re~ animefreak Episode Full animefreak latest

Website https://animetv.cc: Watch Jewelpet Magical Change animetv Episode 39 darling in the franxx anime tv

GoGoAnime: Towanoquon: The Roaring Anxiety anime episode Full online free at https://gogoanime.be animes online

Wu Geng Ji 4th Season (https://4anime.biz/m/8oAM) Episode 8

60dbdfa4e9c2d site123: https://60dbdfa4e9c2d.site123.me/

Plurk: https://www.plurk.com/animeflixnl