Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

ПОТРЕС ВО БЕЛАТА ПАЛАТА – Дали се спрема нов лидер на ВМРО ДПМНЕ?

Веќе извесен период наназад, забележливо е дека еден човек кој може да се поврзе со ВМРО ДПМНЕ, после неколку годишна пауза, се враќа на сцената.

Не ми е лично многу познат, веројатно затоа што не спаѓал во групата на криминалците и скандал мајсторите од ДПМНЕ, но во партиските кругови е добро познат. Неговиот татко бил еден од основачите на ВМРО ДПМНЕ, поранешен пратеник, а и самиот тој бил вклучен во партискиот живот. Доктор на правни науки, професор на правниот факултет во Штип.

За него се знае дека не бил во милост на Груевски и дека бил доста професионален во своето работење. Важи за човек со интегритет и добро котира во меѓународните кругови.
Веќе некое време наназад е видливо дека почна некои активности, се почесто е во јавноста и е отворен кон народот. Направи потег преседан со овјавување на својот личен телефонски број со што стана прв носител на функција кој го сторил тоа, потег кој многумина ги изненади. Луѓе кажуваат дека одговара на секој повик и дека се обидува да им ги реши проблемите.

Извори од ДПМНЕ велат дека ова предизвикало паника во белата палата.
Од неодамна има направено и страна на facebook каде што објавува провокативни текстови.
Моментално е во САД, со нетрпение очекувам да видам со какви вести ќе се врати.

Се шпекулира дека веќе има спремен тим со кој може веднаш да влета во партијата – тим составен од интелектуалци и професионалци а врзува голем дел и од старото членство. Важи за прозападно ориентиран, за разлика од раководството на ДПМНЕ. Оние кои го познаваат велат дека има одлична комуникација и со Албанците и другите заедници.
Веројатно ни претстои интересен период во опозицијата.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Black Clover (Dub)

watch subbed anime GoGoAnime Hunter x Hunter (2011)

GoGoAnime My Hero Academia Season 5 (Dub)

GoGoAnime SK8 the Infinity Episode 4

animes online Tokyo Ghoul