Од 113-тата седница на Владата: Укинато е ограничувањето на бројот на гости на една маса во угостителските објекти и се дозволува поголема исполнетост на капацитетите и во отворениот и во затворениот дел
Од 113-тата седница на Владата: Укинато е ограничувањето на бројот на гости на една маса во угостителските објекти и се дозволува поголема исполнетост на капацитетите и во отворениот и во затворениот дел
НЕОДГОВОРЕН НАРОД НА КОЈ НЕ МУ Е ВАЖНО КОЈ МУ ГИ ВОДИ ОПШТИНИТЕ И ДРЖАВАТА: ОСВЕН ШТО 250 000 ОСТАНАЛЕ ДОМА, ДУРИ 60 000 ГИ ПРЕЧКРТАЛЕ ЛИВЧИЊАТА?!?!
НЕОДГОВОРЕН НАРОД НА КОЈ НЕ МУ Е ВАЖНО КОЈ МУ ГИ ВОДИ ОПШТИНИТЕ И ДРЖАВАТА: ОСВЕН ШТО 250 000 ОСТАНАЛЕ ДОМА, ДУРИ 60 000 ГИ ПРЕЧКРТАЛЕ ЛИВЧИЊАТА?!?!
Османи: Мнозинството е стабилно, нема да има нови избори и потреси
Османи: Мнозинството е стабилно, нема да има нови избори и потреси
Илиевски за Телма и ТВ 24: Димитриевски и на Општината ќе ги затемни стаклата, нема да дозволиме!
Илиевски за Телма и ТВ 24: Димитриевски и на Општината ќе ги затемни стаклата, нема да дозволиме!
ЛАДИЧ: Работите се јасни во Пробиштип, резултатската предност од скоро 500 гласови е силна и практично недостижна за Миленковски
ЛАДИЧ: Работите се јасни во Пробиштип, резултатската предност од скоро 500 гласови е силна и практично недостижна за Миленковски
НЕБОЈША АРСИЌ: ТРЕБАШЕ ЛИ СДСМ ДА БИДЕ КАЗНЕТ И КОЛКУ?
НЕБОЈША АРСИЌ: ТРЕБАШЕ ЛИ СДСМ ДА БИДЕ КАЗНЕТ И КОЛКУ?
ДЕМАНТ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА: Во модуларната болница се нема случено никаква хаварија
ДЕМАНТ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА: Во модуларната болница се нема случено никаква хаварија
ИНТЕРЕСЕН ГРАФИКОН: ВМРО ДПМНЕ НЕ ДОБИЛО НОВИ ГЛАСАЧИ, ТУКУ ГЛАСАЧИТЕ НА СДСМ ОСТАНАЛЕ ДОМА?!?!
ИНТЕРЕСЕН ГРАФИКОН: ВМРО ДПМНЕ НЕ ДОБИЛО НОВИ ГЛАСАЧИ, ТУКУ ГЛАСАЧИТЕ НА СДСМ ОСТАНАЛЕ ДОМА?!?!

ПОТСЕТУВАЊЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА, ОПШТИНА ПО ОПШТИНА

Според резултатите на ДИК по двата круга на локалните избори во Македонија во 2017-та, Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) ќе раководи со Скопје и со 56 општини, Демократската унија за интеграција (ДУИ) во 10 општини, ВМРО-ДПМНЕ во 5, Алијансата на Албанците во 3, БЕСА, Демократската партија на Албанците (ДПА) и Демократската партија на Турците (ТДП) во по една општина, а со три општини раководат кандидатите предложени од група избирачи.

Во првиот круг од локалните избори во 2017-та, од вкупно 1.814.644 регистрирани гласачи во Избирачкиот список, правото на глас го искористија 1.079.876 граѓани, или 59,51 отсто. Тогаш беа избрани градоначалници на 45 општини и советите на општините во градот Скопје во вкупно 80 општини во земјата.

Во вториот круг на тие локални избори, од вкупно 833.710 регистрирани гласачи во Избирачкиот список, правото на глас го искористија 432.866 граѓани, или 51,92 процента, кои избраа нови претседатели во 35 општини во земјата, кои ќе раководат во следните четири години.

Резултати во 2017-та:

1. Скопје

2. Куманово

3. Битола

4. Прилеп

5. Штип

6. Охрид

7. Велес

8. Кавадарци

9. Кочани

10. Струмица

11. Радовиш

12. Гевгелија

13. Берово

14. Ѓорче Петров

15. Карпош

16. Центар

17. Гази Баба

18. Аеродром

19. Кисела Вода

20. Крива Паланка

21. Ресен

22. Кратово

23. Виница

24. Делчево

25. Ново Село

loading...

Website https://animeheaven.pro: Watch Giant Robo Gaiden GinRei (Dub) animeheaven Episode 3 toradora anime heaven

Website https://kissanime.mx: Watch School Girl kissanime Episode Full watch anime dub

Watch Dragon Ball: Mystical Adventure (Dub) Episode Full

Website https://wcostream.cc: Watch 91 Days wcostream Episode 12 anime websites

Website https://twistmoe.net: Watch Re:Zero Radio twistmoe Episode 4 stream anime online