ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!

ПОТВРДЕНО ОД ZAV-BUNDESAGENTUR FÜR ARBEIT– 350 МАКЕДОНСКИ СТУДЕНТИ ЌЕ СЕ СТЕКНАТ СО ПРАВО НА ЛЕТНА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА

КОЈ Е ЗА ТРИ МЕСЕЧНО РАБОТНО АНГАЖИРАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА ?

Почитувани студенти

КОНЕЧНО ја добивме посакуваната информација.
ГЕРМАНИЈА е спремна да прими 350 Македонски студенти на летна студентска работа .
МОЖНОСТА за аплицирање е отворена и процесот на аплицирање оваа година ќе трае до 15 Фебруари.
Можат да аплицираат редовни студенти кои зборуваат германски јазик и имаат желба да живеат и работат во Германија во текот на летните месеци..

Испратете ни само Ваше ЦВ на германски јазик на е-маил [email protected] .
Ние Веднаш ќе ве ПОКАНИМЕ да ги пополните апликативните форми и да земете учество во оваа извонредна програма .

СИТЕ ИНФОРМАЦИИ за програмата можете да ги најдете на нашата веб страна

Општи услови

Доколку имате некои прашања или барања , слободно контактирајте не на 078 45 44 26

КОУЗОН СТУДЕНТСКИ СЕРВИС ГЕРМАНИЈА .

loading...

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Tokyo Babylon (Dub) (https://animeheaven.pro/m/pL6Y) Episode 2

Pokemon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages Episode Full

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/gogoanimebe/

Fr quora: https://fr.quora.com/profile/Gogoanimebe/answers/published