Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ПОЖАР КАЈ ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БОГОРОДИЦА, ГОРИ ШУМАТА КАЈ КАРАУЛАТА НА АРМ, ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БЕШЕ ЗАТВОРЕН НЕКОЛКУ ЧАСА

Пожарот е уште активен, најверојатно изгоре и караулата на АРМ, а голема е веројатноста да е префрлен и на грчката страна. (Фото: СДК.МК)

Голем пожар гори кај граничниот премин Богородица на границата со Грција, близу хотелот „Фламинго“, каде гори борова шума кај граничната караула на АРМ. Пожарот избувнал околу 12 часот, на терен се гевгелиската Противпожарна единица и Комуналец и се обидуваат да го локализираат.

Пожарот е уште активен, најверојатно изгоре и караулата на АРМ, а голема е веројатноста да е префрлен и на грчката страна. Сè уште нема официјални информации за димензиите на пожарот и евентуалната штета.

Граничниот премин Богородица во попладнево беше затворен, а сообраќајот беше пренасочен кој Дојран. Околу 16.30 часот преминот Богородица беше отворен за сообраќај, но не се знае дали ќе остане отворен.

loading...

Animepahe: Lipton #watashitolipton anime episode 3 online free at https://animepahe.cc anime stream

AnimeFLV: Tondemo Senshi Muteking (Dub) anime episode 1 online free at https://animeflv.uk anime to watch

Website https://twistmoe.net: Watch Zan Sayonara Zetsubou Sensei twistmoe Episode 13 watch anime dub

Website https://kissanime.mx: Watch Weiß Survive R kissanime Episode 12 promare kissanime

Credly: https://www.credly.com/users/gogoanimelol/badges

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/forum/index.php?action=profile;u=568897