Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

ПОЖАРОТ ВО МЕЛНИЧАНИ ВО ЦЕНТАР ЖУПА ВЧЕРА БЕШЕ СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА, НАЈМНОГУ ПОМОГНАА ХЕЛИКОПТЕРИТЕ НА АРМ КОИ ФРЛИЈА 42 ТОНИ ВОДА ВРЗ ОГНОТ

Пожарот кај с.Мелничани, во општина Центар Жупа е ставен под контрола и се прават надчовечки напори за негово целосно ликвидирање. Клучно беше дејствувањето на двата хеликоптери на АРСМ, кои направија 21 налет и фрлија огромна количина вода врз пожарот со што спречија да се зафати дабовата и буковата шума, a овозможија и пристап на распоредените сили да тргнат кон гаснење на пожарот.

Очекувањата се дека од два до три часа единиците на АРСМ, специјалните сили на полицијата, лица од Национални Шуми, ТППЕ од Дебар и Гостивар целосно ќе го елиминираат овој пожар. На местото на пожарот се и 4 американски и 7 француски експерти за високоризични пожари кои користат два дрона, еден за реално и еден за термално извидување за откривање на потенцијални жаришта за пожар.

Со активностите за гаснење на овој пожар од лице место координираше директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов.

Главниот Штаб при ЦУК кој е во постојано заседавање ја разгледува можноста, согласно временските услови да се вклучат хеликоптери за интервенција од воздух на пожарот кај Раовиќ-Буковиќ во општина Сарај.

loading...

AnimeFLV: Yo-kai Watch Shadowside: The Return of the Oni King anime episode Full online free at https://animeflv.uk online anime

AnimeDao: Kono Oto Tomare!: Sounds of Life Season 2 (Dub) anime episode 13 online free at https://animedao.nl animedao kissanime tv

Aikatsu! Music Award: Minna de Shou wo MoracchaimaShow! (https://animetv.cc/m/G3l2) Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Giant Robo 4anime Episode Full 4anime to go

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/animefreakws

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/MM8y1E1zq4yjiQ5AjWLyDDsnFmigyiE8EeaLUoiJRfk/