Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
(ВИДЕО) ХАХА, ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО: МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ НЕ ГИ УКРАДОА ФАБРИКИТЕ ВО ТРАНЗИЦИЈАТА ТУКУ БЕА ЗАМОЛЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВААТ И ДА ГИ СПАСАТ ОД ПРОПАСТ?!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО: МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ НЕ ГИ УКРАДОА ФАБРИКИТЕ ВО ТРАНЗИЦИЈАТА ТУКУ БЕА ЗАМОЛЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВААТ И ДА ГИ СПАСАТ ОД ПРОПАСТ?!

ПОЗНАТ ГОТВАЧ ЌЕ СПРЕМА, ФИРМИ ЌЕ ДОНИРААТ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЈАНЧЕВ ОРГАНИЗИРА: Во Кавадарци ручек на градскиот плоштад за Бадник

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев ќе организира ручек на градскиот плоштад на 6 јануари. Вели дека го прави ова поради празникот, односно никој да не е осамен на Бадник и Божиќ.

„Додека повеќето од нас ќе се соберат да го прослават Бадник и Божиќ, да се насмеат и да уживаат на празничната трпеза со семејството и своите најблиски, не смееме да заборавиме на оние кои се без семејство, без дом, без полна трпеза, не смееме да ги заборавиме оние кои се сами и осамени. За овие луѓе Бадник и Божиќ можеби нема да им биде најубавото време во годината.

И затоа во пресрет на Божиќните празници, Општина Кавадарци во соработка со неколку општествено одговорни компании ќе организира ручек на градскиот плоштад на 6 јануари од 9 до 14 часот, кој има за цел да допреме до овие луѓе и да им понудиме дружење и славење токму на овој голем христијански празник, кој веруваме ќе стане традиционален.

Идејата е на еден од најдобрите готвачи шеф Горан Филипов од ресторан Моклиште, кој заедно со уште неколкумина познати професионални готвачи од цела Македонија ќе се потрудат да ја реализираат и барем на момент да им го доловат празничниот дух на многу наши сограѓани, напиша Јанчев на фејсбук.

loading...

gogoanimeio. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Attack on Titan Final Season

anime gogo GoGoAnime High School DxD

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

english dubbed anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2