СДСМ: Мицкоски да каже каде завршиле украдените пари од малверзациите со ниви во Делчево
СДСМ: Мицкоски да каже каде завршиле украдените пари од малверзациите со ниви во Делчево
СДСМ: Дали Мицкоски ја искористил шемата на неговиот шеф и ментор Груевски за ,,Делчевски ниви”?
СДСМ: Дали Мицкоски ја искористил шемата на неговиот шеф и ментор Груевски за ,,Делчевски ниви”?
Пановски до Град Скопје: Не шетајте ме по ќерамиди!
Пановски до Град Скопје: Не шетајте ме по ќерамиди!
СДСМ: Аферата „Криминални парцели“ води директно до Мицкоски
СДСМ: Аферата „Криминални парцели“ води директно до Мицкоски
ГРАД СКОПЈЕ: Рампата за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај се реализира според сите стандарди
ГРАД СКОПЈЕ: Рампата за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај се реализира според сите стандарди
Богоев на ТВ 24: Го штитиме стандардот на граѓаните, платите и пензиите растат и во време на најголема светска економска криза
Богоев на ТВ 24: Го штитиме стандардот на граѓаните, платите и пензиите растат и во време на најголема светска економска криза
Шаќири во Охрид и Струга, Алиу во Кичево: младите да се фокусираат на средното стручно образование кое нуди поголема веројатност за личен успех
Шаќири во Охрид и Струга, Алиу во Кичево: младите да се фокусираат на средното стручно образование кое нуди поголема веројатност за личен успех
Украинската црква прогласи целосна независност
Украинската црква прогласи целосна независност

ПОЗНАТИОТ ЕКС ФУДБАЛЕР ИЛЕ МИЛОСАВОВ Е МОЖЕБИ РЕКОРДЕР СПОРТИСТ СО НАЈМНОГУ ПОМИНАТИ КИЛОМЕТРИ СО КАМИОН ВО ЕВРОПА !

Иако живее во Штип, најмалку можете да го најдете во градот. Постојано го вози камионот,. Денеска ни се јави од Амстредам, Холандија, Пред 2-3 дена , по еда голема пауза, се стретнавме во Штип. Денеска е во Холандија, па продолжува за Германија, па пак се враќа во Холандија.. Ни се јави да ни каже каква е природата во ова држава. „Се е околу мене зеленило. Милина е да возиш покрај добро уредените патишта , со зелени површини. Повод да ви се јавам ми даде една денешна фотографија која ја видов на ФБ од Штип, каде зеленилото никаде го немаше, „исчезнало“. Добро е тие кои се задолжени да ги уредуваат зелените површини, а и игралиштата, да ја посетат Холандија и да се заинтересираат како го одржува зеленилото во оваа држава и во ова време…“- вели Иле Милосавов

Инаку, Иле Милосавов ги бранеше боите во „златната генеравија“ на Брегалница од 1979-81, кога можеби играше најсилната генерација, како на пример Гордан Здравков, Гоце Алексовски, Драгче Ефтимов, Мијалче Маџунаров, Станислав Цекиќ, Мите Георгиев…Играше и во други екипи на Истокот- Радовиш, Македонска Каменица, Кочани. Го бараа и Пертизан и Бор,, но носталгијата за родниот крај си го направи своето. Се одликуваше со одлична техника, но и со изграден удар од далечина По неговите стапки продолжи и неговиот брат Ристе Милосавов, кој стана и интернационалец и играше и 15 пати за најдобрата македонска репрезентација. Во приватниот живот Иле е скромен и ненаметлив,

Иле Милосавов е и одличен возач, внимателен кога вози. Досега не направил ниту еден сообраќаен прекршок, иако со камионот минал илјадници километри низ Европа…Му посакуваме убаво и среќно патување…

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Naruto (Dub)

4anime.biz The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 17

4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

4Anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1