Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

ПРАТЕНИЧЕ, ПРОФЕСОРЕ АПАСИЕВ, НАЦИОНАЛИЗМОТ ОД ВАС НАПРАВИЛ МНОГУ ЗЛОБЕН И СУРОВ ЧОВЕК, А КАКО ЛЕВИЧАР БИ ТРЕБАЛО ДА СТЕ ОБРАТНОТО

Пишува: Саше Ивановски Политико

Во САД водечки агитатори да се има полабава имигратнска политика е левицата.

Тие се партнери на латиносите и другите дојденци, градоначалниците на градовите кои се нарекуваат SANCTUARY CITIES односно градови хуманитарни енклави каде на полицијата И Е ЗАБРАНЕТО да ги лови и апси нелегалните имигранти се најголемите градови на двата брега каде градоначалници со децении се левичари како ЊУЈОРК, БОСТОН, САН ФРАНЦИСКО, САН ДИЕГО, ЛОС АНЏЕЛЕС, МАЈАМИ каде живеат околу 100 милиона американци и околу 10 милиона нелегални имигранти.

Левичарите се големи хуманитарци се сожалуваат со дојденците им нудат помош, се повикуваат на тоа дека САД е земја на емигранти од цел свет, сакаат на сите да им помогнат. Прашање е колку е тоа на долг рок одржливо. Цел свет сака да дојде и да живее во САД.

Но ние не сме Америка, ние сме една жална очајна бедна држава. ТОј што кај нас бара државјанство не го бара тоа од некаков луксуз, туку од судбина, се нашол човекот тука, го донел тука животот по основ на брак или пак бегање од војни кои ги имаше на балканот на претек…

Зошто на овие луѓе да не им дадеме државјанство?!?! Па тоа се наши сограѓани, наши комшии, тоа се луѓе пред се кои се борат за живот, кои плаќаат данок секој ден со тоа што плаќаат на каса во маркети а за возврат немаат никакви човечки права.

Зошто да им ги ускратиме на овие луѓе социјалните права и помошти што ги нуди државата, зошто да им го направиме животот на овие луѓе толку мачен да трпат за леб, каде е нашата хуманост?!?! Тие луѓе се тука со нас со децении, оваа земја е и нивна мајка како што е и наша.

Водач, лидер на таа пропаганда ПРОТИВ ДАВАЊЕ ДРЖАВЈАНСТВА е лидерот на Левица?!?!?! Партија која би требало да му помага на човекот, работникот, поединецот, ниската класа?!?!

Професоре национализмот од вас направил суров злобен ѕвер! Вие во обид да ја направите МАКЕДОЊА НА МАКЕДОНЦИТЕ И ГОЦЕВАТА РАСА удирате по луѓе кои во вашата глава се некаква опасност на македонштината?!?! И со тоа уништувате човечки животи, држите дечиња без детски додаток луѓе без социјална помош, тоа е многу сурово.

Тоа се наши луѓе, оваа земја е нивна татковина, па нивните деца играат за нашата фудбалска репрезентација која вчера ја победи Германија?!?!

Наликувате на оние фашистички лудави во Швајцарија, Австрија и Германија кои се плашат дека арапи и муслимани ќе им ја уништат земјата колевка на фашизмот и ариевската раса…

Вратете се на левичарските принципи професоре или прекрстете ја партијата бар бидете фер дека сте крајна десница со расистички фашистички ксенофобни пориви и идеи и филозофија!

п.с Замислете народот кој зеде 100 000 бугарски државјанства за да дојде до корка леб на запад, народот кој во САД, КАНАДА, УК и други земји се мачи се жени за пари со разни луѓе за да додје до државјанство, тој ист народ сега не сака да даде дома државјанства на свои сограѓани, свои комшии кои поради сплет на околности и правни заврзлами не успеале да дојдат до државјанство а живеат тука по 20, 30 и повеќе години?!?! Која е таа перверзија луѓе мои?!?!

loading...

GoGoAnime: Magical Circle Guru Guru 2 anime episode 38 online free at https://gogoanime.be ahiru no sora gogoanime

Website https://wcostream.cc: Watch Broken Blade 5 wcostream Episode Full watch cartoons online wcostream

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animefreak.ws: Watch Asteroid in Love (Dub) animefreak Episode 12 anime freak new site

Gogoanimelol yolasite: https://gogoanimelol.yolasite.com/

Gogoanimelol wixsite: https://gogoanimelol.wixsite.com/my-site