АНТОНОВСКИ: Да не мешаме баби и жаби, едно се причините за несреќата и друго е самоволието и непочитувањето на процедурите со лиценци и документи
АНТОНОВСКИ: Да не мешаме баби и жаби, едно се причините за несреќата и друго е самоволието и непочитувањето на процедурите со лиценци и документи
МНОГУ МЕ ПОГОДИ ЕДНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ ВЧЕРА, МИСЛАМ ДЕКА ЧОВЕКОТ Е ЕМОЦИОНАЛЕН ИНВАЛИД АРОГАНТЕН КОПУК БЕЗ ЧУВСТВО НА ЕМПАТИЈА ЗА НАРОДОТ
МНОГУ МЕ ПОГОДИ ЕДНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ ВЧЕРА, МИСЛАМ ДЕКА ЧОВЕКОТ Е ЕМОЦИОНАЛЕН ИНВАЛИД АРОГАНТЕН КОПУК БЕЗ ЧУВСТВО НА ЕМПАТИЈА ЗА НАРОДОТ
МАРИЧИЌ: Како Министерство за правда правиме сериозни чекори во реформирање на правосудството
МАРИЧИЌ: Како Министерство за правда правиме сериозни чекори во реформирање на правосудството
БОМБА - ИМАМЕ НОВ ЛИДЕР НА СДСМ: Заев отворено го поддржал Ковачевски за иден лидер на СДСМ!
БОМБА - ИМАМЕ НОВ ЛИДЕР НА СДСМ: Заев отворено го поддржал Ковачевски за иден лидер на СДСМ!
(ВИДЕО) ОДМАЗДА Е ПРИЧИНА ЗА МАСАКРОТ ВО КОСОВО: ВОЗАЧОТ ИСФРЛИЛ ОД АВТОБУС МОМЧЕ ШТО ИМ ДОСАЃАЛО НА ДЕВОЈЧИЊА, МОМЧЕТО ЗЕЛО КАЛАШНИКОВ И СЕ ОДМАЗДИЛО
(ВИДЕО) ОДМАЗДА Е ПРИЧИНА ЗА МАСАКРОТ ВО КОСОВО: ВОЗАЧОТ ИСФРЛИЛ ОД АВТОБУС МОМЧЕ ШТО ИМ ДОСАЃАЛО НА ДЕВОЈЧИЊА, МОМЧЕТО ЗЕЛО КАЛАШНИКОВ И СЕ ОДМАЗДИЛО
ДРАМА НА БИХАЧКА: СИТЕ БИЛЕ ПРОТИВ ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ, НО ЗАЕВ НЕ ПОПУШТИЛ, ЗАТОА СЕ ДОНЕЛА ОДЛУКА ЗА КОНГРЕС НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ НА КОЈ ЌЕ СЕ БИРА НОВ ЛИДЕР
ДРАМА НА БИХАЧКА: СИТЕ БИЛЕ ПРОТИВ ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ, НО ЗАЕВ НЕ ПОПУШТИЛ, ЗАТОА СЕ ДОНЕЛА ОДЛУКА ЗА КОНГРЕС НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ НА КОЈ ЌЕ СЕ БИРА НОВ ЛИДЕР
(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА МЕТАН ВО РУДНИК, ЗАГИНАА НАД 50 РУДАРИ И ТРОЈЦА СПАСИТЕЛИ КОИ СЕ ОБИДУВАЛЕ ДА ГИ СПАСАТ
(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА МЕТАН ВО РУДНИК, ЗАГИНАА НАД 50 РУДАРИ И ТРОЈЦА СПАСИТЕЛИ КОИ СЕ ОБИДУВАЛЕ ДА ГИ СПАСАТ
(ВИДЕО) Ужас во Косово: Пукале врз автобус со ученици, убиени две деца и возачот, десетина тешко повредени
(ВИДЕО) Ужас во Косово: Пукале врз автобус со ученици, убиени две деца и возачот, десетина тешко повредени

Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците

Моето однесување можеби не им се допадна на граничните полицајци кои се обидоа да ме испровоцираат мене и моето семејство. Исто така, јас и моето семејство, и покрај притисокот на граничната полиција, не сме воопшто загрижени за заканите со парични казни и запирања, загрижувачки е злоупотребата на моќта што се обидува да ме извалка, вели пратеникот од редовите на Алијанса за Албанците.

Ве уверувам дека не предизвикав никаков инцидент, туку граничните полицајци се обидоа да ме испровоцираат мене и моето семејство, вели пратеникот од редовите на Алијанса за Албанците, Абдула Салиу, за кого МВР вчера соопшти дека направил скандал на ГП „Блаце“ при влез од Косово во Македонија.

Тој на Фејсбук тврди дека граничната полиција не се однесувала професионално кон народен избраник и претставник на гласачите во земјава.

„Почитувани граѓани, членови, симпатизери и поддржувачи на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, се извинувам ако овие натписи направија да се чувствувате лошо, но ве уверувам дека не предизвикав ниту мал инцидент. Моето однесување можеби не им се допадна на граничните полицајци кои се обидоа да ме испровоцираат мене и моето семејство. Исто така, јас и моето семејство, и покрај притисокот на граничната полиција, не сме воопшто загрижени за заканите со парични казни и запирања, загрижувачки е злоупотребата на моќта што се обидува да ме извалка“, напиша меѓудругото Салиу.

Тој вели дека побарал да помине побрзо оти имал дипломатски пасош, но како што ели, полицијата и царината биле дрски со него.

loading...