ГОРАН СДК: Утре, ако Заев реши да се повлече од политиката, Мицкоски нема да има што да зборува, оти не видовме дека има што да понуди?!
ГОРАН СДК: Утре, ако Заев реши да се повлече од политиката, Мицкоски нема да има што да зборува, оти не видовме дека има што да понуди?!
ВАСКО ЕФТОВ: КАКОВ ПАРАДОКС, СДСМ И ДУИ ИАКО СЕ НА ВЛАСТ СЕ РЕФОРМИРААТ И РЕБРЕНДИРААТ, А ВМРО ДПМНЕ АБЕР НЕМА А Е ВО ОПОЗИЦИЈА?!?!
ВАСКО ЕФТОВ: КАКОВ ПАРАДОКС, СДСМ И ДУИ ИАКО СЕ НА ВЛАСТ СЕ РЕФОРМИРААТ И РЕБРЕНДИРААТ, А ВМРО ДПМНЕ АБЕР НЕМА А Е ВО ОПОЗИЦИЈА?!?!
ГРЦИЈА РЕАГИРА ВО УЕФА ЗА ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО
ГРЦИЈА РЕАГИРА ВО УЕФА ЗА ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО
(ВИДЕО) ЕФТОВ: АКО ВЛЕЗЕ МИЦКОВСКИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД, НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕ ДОДЕКА Е ЖИВ, НЕКА ГИ ПРАША ЉУБЧО И ТАЧИ КОИ СЕ 20 ГОДИНИ НА ТАА ЛИСТА!
(ВИДЕО) ЕФТОВ: АКО ВЛЕЗЕ МИЦКОВСКИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД, НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕ ДОДЕКА Е ЖИВ, НЕКА ГИ ПРАША ЉУБЧО И ТАЧИ КОИ СЕ 20 ГОДИНИ НА ТАА ЛИСТА!
Градоначалникот Богдановиќ и министерката Шахпаска ја најавија изградбата на првата детска градинка во населбата Пролет
Градоначалникот Богдановиќ и министерката Шахпаска ја најавија изградбата на првата детска градинка во населбата Пролет
НА ОВОЈ НИ ЛАТАС НЕ МУ Е РАМЕН, КАКО ИДАТ ГОДИНИТЕ ВМРО ДПМНЕ НАОЃА СЕ ПООПАСНИ ПСИХОПАТИ ЗА КУРТОНИ
НА ОВОЈ НИ ЛАТАС НЕ МУ Е РАМЕН, КАКО ИДАТ ГОДИНИТЕ ВМРО ДПМНЕ НАОЃА СЕ ПООПАСНИ ПСИХОПАТИ ЗА КУРТОНИ
Петковски: НСДП ќе даде шанса и на партиски неопределените граѓани да се вклучат во локалните избори
Петковски: НСДП ќе даде шанса и на партиски неопределените граѓани да се вклучат во локалните избори
(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА ТОА КАКО ЧЕТИРИ ИНЖЕНЕРИ ВО 1969-ТА ГОДИНА ФОРМИРАА ФИРМА ЗА ЕЛЕКТРОНИКА И ПОЧНАА ДИГИТАЛНА РЕВОЛУЦИЈА КОЈА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ!!!
(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА ТОА КАКО ЧЕТИРИ ИНЖЕНЕРИ ВО 1969-ТА ГОДИНА ФОРМИРАА ФИРМА ЗА ЕЛЕКТРОНИКА И ПОЧНАА ДИГИТАЛНА РЕВОЛУЦИЈА КОЈА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ!!!

ПРАВДАТА ГИ СТИГНА УБИЈЦИТЕ И ПОМАГАТЕЛИТЕ НА ДЕЦАТА ВО СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО: Три доживотни казни затвор, една од 15, една од 9 години и една ослободителна – се работи за монструозно, садистичко убиство, рече судијата Ставрев

Алил Демири – виновен за тероризам, доживотен затвор

Африм Исмаиловиќ – виновен за тероризам , доживотен затвор

Агим Исмаиловиќ – виновен за тероризам, доживотен затвор

Хаки Азири – виновен за две кривични дела за помагање, единствена казна затвор од 9 години

Фејзи Азири – виновен за 2 кривични дела за помагање во извршување на кривично дело, единствена казна затвор од 15 години

Сами Љута – се отфрла обвинението

Ваква пресуда денеска донесе Основниот кривичен суд во Скопје во случајот „Монструм“ кој се однесува на петкратното убиство кај Смилковско езеро на 12 април 2012, во пресрет на Велигден, кога живото го загубија четири момчиња од македонска националност на возраст од 18 до 21 година од населбата Радишани: Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски и Кире Трпковски, како и 45-годишниот рибар Борче Стевковски од селото Црешево.

На изрекување на пресудата дојдоа роднини и на обвинитетите, но и семејатвата на жртвите. Околу судот и во судница, пак, може да се забележи засилено полициско присуство.

Пресудата ја донесе петчлен Судечки совет од двајца судии, Огнен Ставрев како прв и Осман Шабани како втор судија, и тројца поротници, откако повторениот судски процес трае околу три години.

Првите двајца обвинети, Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, се во бегство во Косово и со години косовските власти не ги екстрадираат во земјава.

Во пресрет на изрекувањето на пресудата, во завршните зборови обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за првите тројца обвинети за тероризам, за Хаки и Фејзи Азири за помагање побара максимални затворски казни од 9-10 односно 15 години, додека за Сами Љута побара ослободителна пресуда поради немање докази. Одбраната, пак, бараше ослободителна пресуда бидејќи според нејзината теорија на случај, ова не се вистинските извршители.

loading...

AnimeDao animedao my hero: Watch Naruto Episode 207 (https://animedao.nl/m/oDpE/ep-207)

AniWatch watch anime dub: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3