БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

Пред неколку недели, Карпош беше прогласена за најтранспарентна државна институција по Извештајот на Центарот за граѓански комуникации, поддржан од USAID

Во првата половина од мандатот (април 2018), го презентирав извештајот од Државниот завод за ревизија (ДЗР), кој се однесуваше на работењето на локалната самоуправа во претходните години.

🔎 Во тој момент, ревизорскиот тим беше воздржан од мислење, бидејќи при нивната анализа беа нотирани сериозни забелешки за финансиското работење, управување со имотот, урбанизацијата, злоупотребата на буџетски средства и др.
Истиот Извештај го доставив и до Основното јавно обвинителство и до Управата за финансиска полиција, со цел да има одговорност за секој сторен криминал.
И одговорност мора да има!

👉 По 3,5 години покажуваме дека не сме сите исти. Деновиве, токму ДЗР посочува дека Карпош е општината која овозможува најквалитетни услуги за граѓаните преку веб страната.
Пред неколку недели, Карпош беше прогласена за најтранспарентна државна институција по Извештајот на Центарот за граѓански комуникации, поддржан од USAID.

📑 И овие извештаи, не се само „слово на хартија”. Тие се потврда за промените кои се случуваат во Карпош. Законско и домаќинско работење, кратење на непродуктивни трошоци, почитување на процедури, проактивна комуникација и поинаков однос кон сите чинители.
Ви благодарам на сите за довербата и поддршката.

Карпош продолжува напред!

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

dubbed anime AnimeFreak Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Naruto

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 8

english anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 6