АНА ПЕТРОВСКА: НЕ СЕ ТОЧНИ НАПИСИТЕ ДЕКА СУМ ПОВИКАЛА ДА НЕ СЕ ГЛАСА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ
АНА ПЕТРОВСКА: НЕ СЕ ТОЧНИ НАПИСИТЕ ДЕКА СУМ ПОВИКАЛА ДА НЕ СЕ ГЛАСА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ
СДСМ СКОПЈЕ: АРСОВСКА НЕ ЗНАЕ НИ КОЛКАВ Е БУЏЕТОТ НА ГРАДОТ СКОПЈЕ, А СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК
СДСМ СКОПЈЕ: АРСОВСКА НЕ ЗНАЕ НИ КОЛКАВ Е БУЏЕТОТ НА ГРАДОТ СКОПЈЕ, А СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК
Заев: Ја зголемуваме ефикасноста во решавање на проблемите на граѓаните преку нови онлајн алатки
Заев: Ја зголемуваме ефикасноста во решавање на проблемите на граѓаните преку нови онлајн алатки
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ПЛАНЕТАРИУМОТ НА МКЦ ГО ОПРЕМУВАМЕ ПО НАЈНОВИТЕ ТЕХНОЛОШКИ СТАНДАРДИ, СКОПЈЕ МОРА ДА ПРОДОЛЖИ НАПРЕД
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ПЛАНЕТАРИУМОТ НА МКЦ ГО ОПРЕМУВАМЕ ПО НАЈНОВИТЕ ТЕХНОЛОШКИ СТАНДАРДИ, СКОПЈЕ МОРА ДА ПРОДОЛЖИ НАПРЕД
Заев - Бесими: Планот за забрзан економски раст е продолжение на успешните политики за достигнување раст на БДП над 5%, 12 милијарди евра инвестиции и 156.000 нови работни места
Заев - Бесими: Планот за забрзан економски раст е продолжение на успешните политики за достигнување раст на БДП над 5%, 12 милијарди евра инвестиции и 156.000 нови работни места
Арсовска има бугарско државјанство, тврди пратеничката Славјанка од СДСМ
Арсовска има бугарско државјанство, тврди пратеничката Славјанка од СДСМ
ШИЛЕГОВ: ПОЖАРОТ КАЈ БАРАКИТЕ НА ОСНОВЕН СУД Е ИЗГАСНАТ, НЕМА ЖРТВИ И ПОВРЕДЕНИ, НЕМА ОШТЕТЕНИ ВАЖНИ ДОКУМЕНТИ КОИ НЕ СЕ ДИГИТАЛИЗИРАНИ
ШИЛЕГОВ: ПОЖАРОТ КАЈ БАРАКИТЕ НА ОСНОВЕН СУД Е ИЗГАСНАТ, НЕМА ЖРТВИ И ПОВРЕДЕНИ, НЕМА ОШТЕТЕНИ ВАЖНИ ДОКУМЕНТИ КОИ НЕ СЕ ДИГИТАЛИЗИРАНИ
САРАЧИНИ: „ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ АКО ПОБЕДАТ ВМРОВЦИТЕ?“ Закани со убиства, бесење, прогони, затвор, ќотек, судења по кратка постапка…
САРАЧИНИ: „ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ АКО ПОБЕДАТ ВМРОВЦИТЕ?“ Закани со убиства, бесење, прогони, затвор, ќотек, судења по кратка постапка…

ПРЕКРАСЕН ЧОВЕК, ШТЕТА ШТО ИЗБРАЛ ПОГРЕШНА ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА – Животната приказна на Џими Поликарп: Тие кои се сомневаа во нашиот брак, одамна се разведени!

Симон Поликрап Џими (60), кандидатот за градоначалник на Штип од Интегра, за ,,Фокус” ја раскажува својата животна приказна во Македонија, која започнала во далечната 1977 година. Вели дека од родната Нигерија, како 17-годишно момче стапнал на македонско тло преку проект на размена на студенти, кој бил актуелен во времето на Југославија и Тито. Одлуката да остане овде засекогаш воопшто не била планирана, и вели дека љубовта и Божјата желба биле пресудни да го живее својот живот во Штип.

-Во далечната 1977 година, јас уште како 17-годишно момче, дојдов во Пробиштип, како средношколец, заедно со уште над 1.000 ученици од Нигерија. Работите во животот не одат секогаш по план, би рекол дека Божја желба беше овде да ја сретнам Билјана и да останам засекогаш. Сите останати студенти од Нигерија, по завршувањето на студиите се вратија назад или пак заминаа во други земји, а јас го свив моето семејно гнездо во Штип – раскажува Џими.

Целата сторија на ФОКУС.МК

loading...

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

GoGoAnime: Neon Genesis Evangelion - Resurrection anime episode 3 online free at https://gogoanime.be weathering with you gogoanime

AnimeDao: Princess Lover!: Magical Knight Maria-chan anime episode 6 online free at https://animedao.nl haikyuu season 2 animedao

Website https://animebee.to: Watch Full Metal Panic! The Second Raid (Dub) animebee Episode 13 online anime

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-entity

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/kissanimemx