Маричиќ: Бугарија нe блокира зашто ЕУ сакаше македонски превод
Маричиќ: Бугарија нe блокира зашто ЕУ сакаше македонски превод
Заев: Ме плаши порастот на евроскептицизмот, а со вакви одлуки и ЕУ тоа го овозможи
Заев: Ме плаши порастот на евроскептицизмот, а со вакви одлуки и ЕУ тоа го овозможи
СИНОЌА ЕВАКУИРАН ХОТЕЛОТ МЕРИОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ПОЖАР
СИНОЌА ЕВАКУИРАН ХОТЕЛОТ МЕРИОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ПОЖАР
Филипче најавува забрзано темпо на вакцинација
Филипче најавува забрзано темпо на вакцинација
Ахмети за Мицкоски: Како лидер на ВМРО-ДПМНЕ треба да биде многу поактивен за државните интереси
Ахмети за Мицкоски: Како лидер на ВМРО-ДПМНЕ треба да биде многу поактивен за државните интереси
ПОЛИТИКАТА НА ЕУ КОН ЗАПАДЕН БАЛКАН ПРИКАЖАНА СО ЕДНА ФОТО МОНТАЖА
ПОЛИТИКАТА НА ЕУ КОН ЗАПАДЕН БАЛКАН ПРИКАЖАНА СО ЕДНА ФОТО МОНТАЖА
БРАВО - СДСМ: За 10 месеци отворивме 13 детски градинки, ги зголемивме платите за воспитувачките и негувателките
БРАВО - СДСМ: За 10 месеци отворивме 13 детски градинки, ги зголемивме платите за воспитувачките и негувателките
БРАВО - Рекордерката Дрита Исљами наградена со 100.000 денари од Град Скопје
БРАВО - Рекордерката Дрита Исљами наградена со 100.000 денари од Град Скопје

Преку vakcinacija.mk ќе се врши пријавувањето за вакцинација против ковид-19

Веб страницата преку која граѓаните ќе може да се пријавуваат за вакцина против ковид-19 е vakcinacija.mk да се пријавуваме за вакцина против коронавирус, дознава „ТВ21“.

Веб стрницата е со наслов Апликација за искажување заинтересираност за вакцинација против вирусот ковид-19.

Веб страницата според најавите на Министерството за здравство треба да започне со работа утре.

Ќе може да се пријават сите граѓани, а потоа ќе се утврди приоритетот со помош на системот „Мој тремин“.

Имунизацијата во Македонија ќе започне со кинеските вакцини веднаш што пристигнат, а се очекува и пратката од Фајзер.

Од кинеската Синофарм очекуваме 200.000 вакцини со кои ќе може да се услужат 100.000 граѓани.

loading...

KissAnime boruto kissanime: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

AnimeFreak animefreak dragon ball: Death Note (Dub) Episode 37