Бучковски: Заев е најдобриот лидер што го имал СДСМ, тајната на неговиот успех е неговиот карактер, неговата „несовршеност“ и пред се храброст, вели тој за Фокус
Бучковски: Заев е најдобриот лидер што го имал СДСМ, тајната на неговиот успех е неговиот карактер, неговата „несовршеност“ и пред се храброст, вели тој за Фокус
ФАЛА ТИ ЗА СЕ ГОЛЕМ ЧОВЕКУ, ГОЛЕМ БОРЕЦУ, ГОЛЕМ ХЕРОЈУ, ГОЛЕМ ДРЖАВНИКУ, ТИ НАПРАВИ МНОГУ ЗА ЗЕМЈАТА И ЗА НАРОДОТ, КОГА ПРАШИНАТА ЌЕ СПЛАСНЕ, СО ЗЛАТНИ БУКВИ ЌЕ ТЕ СЕ ПИШУВА ЗА ТЕБЕ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА
ФАЛА ТИ ЗА СЕ ГОЛЕМ ЧОВЕКУ, ГОЛЕМ БОРЕЦУ, ГОЛЕМ ХЕРОЈУ, ГОЛЕМ ДРЖАВНИКУ, ТИ НАПРАВИ МНОГУ ЗА ЗЕМЈАТА И ЗА НАРОДОТ, КОГА ПРАШИНАТА ЌЕ СПЛАСНЕ, СО ЗЛАТНИ БУКВИ ЌЕ ТЕ СЕ ПИШУВА ЗА ТЕБЕ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА
КОВАЧЕВСКИ ПРВАТА ЈАВНА ПОДДРШКА И ПОФАЛБА ЈА ДОБИ ОД МИЦКОВСКИ?!?!
КОВАЧЕВСКИ ПРВАТА ЈАВНА ПОДДРШКА И ПОФАЛБА ЈА ДОБИ ОД МИЦКОВСКИ?!?!
Ковачевски за Фокус: Ќе се кандидирам за лидер на СДСМ, кого и да го избереме, важно е да се обединиме околу него
Ковачевски за Фокус: Ќе се кандидирам за лидер на СДСМ, кого и да го избереме, важно е да се обединиме околу него
БУГАРСКИОТ ОБВИНИТЕЛ: ПОЖАРНИ ЕКСПЕРТИ ЌЕ УТВРДАТ КАКО НАСТАНАЛ ПОЖАРОТ И КАКО ТОЛКУ БРЗО ИЗГОРЕЛ АВТОБУСОТ
БУГАРСКИОТ ОБВИНИТЕЛ: ПОЖАРНИ ЕКСПЕРТИ ЌЕ УТВРДАТ КАКО НАСТАНАЛ ПОЖАРОТ И КАКО ТОЛКУ БРЗО ИЗГОРЕЛ АВТОБУСОТ
БУГАРСКИОТ ИСТРАЖИТЕЛ: АНАЛИЗИТЕ ЌЕ ПОКАЖАТ КОЈА Е ПРИЧИНАТА ЗА НЕСРЕЌАТА, ДАЛИ ЛОША СИГНАЛИЗАЦИЈА НА АВТОПАТОТ ИЛИ ЧОВЕЧКА ГРЕШКА ИЛИ НЕШТО ДРУГО
БУГАРСКИОТ ИСТРАЖИТЕЛ: АНАЛИЗИТЕ ЌЕ ПОКАЖАТ КОЈА Е ПРИЧИНАТА ЗА НЕСРЕЌАТА, ДАЛИ ЛОША СИГНАЛИЗАЦИЈА НА АВТОПАТОТ ИЛИ ЧОВЕЧКА ГРЕШКА ИЛИ НЕШТО ДРУГО
ЈОВЕСКИ: ОЈО ВРШИ ИСТРАГА И ЗА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ НА ВРАБОТЕНИ ВО ЦАРИНА И ДРУГИ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ КОИ НАПРАВИЛЕ КРИВИЧНИ ДЕЛА И ПРИДОНЕЛЕ ЗА ДА СЕ СЛУЧИ НЕСРЕЌАТА
ЈОВЕСКИ: ОЈО ВРШИ ИСТРАГА И ЗА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ НА ВРАБОТЕНИ ВО ЦАРИНА И ДРУГИ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ КОИ НАПРАВИЛЕ КРИВИЧНИ ДЕЛА И ПРИДОНЕЛЕ ЗА ДА СЕ СЛУЧИ НЕСРЕЌАТА
ЈОВЕВСКИ: ОЈО ОТВОРИ ПРЕДМЕТ И ЗАПОЧНАТА Е ИСТРАГА ЗА БЕСА ТРАНС
ЈОВЕВСКИ: ОЈО ОТВОРИ ПРЕДМЕТ И ЗАПОЧНАТА Е ИСТРАГА ЗА БЕСА ТРАНС

ПРЕМИЕРОТ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРНА БОМБА: Ајде опозицијо заедно во Влада, но без Мицкоски, со него нема разбирачка…

Во интервју за Слободен печат, премиерот Зоран Заев за првпат ја отвора можноста за формирање Влада на Национален спас во која би влегла и опозицијата.

Нудиме соработка од секој можен аспект. Се што треба да направиме, да направиме, но дефинитивно мора да имате човек од другата страна, за да разговарате. Првпат го кажувам ова, сакам да отворам дебата за заедничка власт и Влада со опозицијата. Ама да има човек со кого може да се разговара, со господинот Мицковски не се разговара. Или, ако кај нив има разумен човек, а кај нас нема, нека го тргнат и Заев, само двете партии да можат да разговараат. Мораме да го здружиме нашиот народ, зашто тоа ни е потребно, го знаат и тие, а го знам и јас – премногу ни е поделен народот!

Второ, да ја департизираме администрацијата, а тоа е можно ако двете страни се внатре. Клиентелизмот во судството и во администрацијата ќе исчезне.

Ова е дел од новата политика која треба да ја поминам и во СДСМ, а мислам дека имам почит во органите и телата, затоа што ова е важно за државата. Да нема забуни, не станува збор за техничка Влада. Но, само ако има човек со кого може да се разговара.

Во таква околност, ние ќе го забрзаме нашиот од, напред. Исто како во Германија каде 15 години ЦДУ и СПД се заедно на власт. Исто така и во Швајцарија, сите се во Владата, па кој ќе победи, повеќе е застапен и премиерот е на власт, или обратно. На тој начин ќе престанат блокадите во Парлементот, се ќе се решава прво тука во Владата.

Затоа велам ајде да влеземе сите, ја отворам првпат оваа можност. Но, се е до луѓето дали се подготвени за тоа. Се обидов на секој начин, кажав дека со Груевски можев да најдам решение, но со Мицковски не можам. Не знам што друго да направам! Еве сега го отворам и ова, иако имам мандат до 2024, но и во вакави околкности отворам можност да дебатираме. Кога сакаат тогаш, од утре, после локалните, кога се спремни сите – тогаш.“

Дијабетесот може да се излечи за 7 дена! Запишете го рецептот пред да го снема…

loading...

Website https://kissanime.mx: Watch Tsuki ga Kirei Special kissanime Episode Full kissanime

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at AnimeDao animedao my hero

AnimeFLV: Shi Zhi Ge: Hua Yu Yan De Kuangxiang Shi anime episode 13 online free at https://animeflv.uk watch anime dub

Forum dzpknews: https://forum.dzpknews.com/space-uid-399305.html

Alexandria gov: http://www.alexandria.gov.eg/Lists/comp_new/DispForm.aspx?ID=25431