Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!

ПРЕМИЕРОТ ИМ ЈА НОСЕШЕ ОПРЕМАТА НА НОВИНАРИТЕ ОТКАКО ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ ИМ БЕШЕ ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ СО ВОЗИЛА ВО ОХИС

Премиерот Димитар Ковачевски денеска престојуваше во фабриката во Охис за да го следи процесот на чистење на Линдан од малата депонија.

Но, на новинарските екипи не им беше дозволено да влезат до местото на настанот со возила, туку беа принудени опремата да ја носат пеш од капијата на фабриката до местото предвидено за изјавите.

За разлика од новинарите и снимателите, на премиерот и на министерот за екологија им беше дозволено да излезат со своите автомобили на местото на настанот, што предизвика револт кај новинарските екипи кои побараа одговори од премиерот.

На крајот од конференцијата, Ковачевски во знак на солидарност со новинарите побара тој и тимот што го придружуваше да се вратат пеш до влезот на фабриката.

-Бидејќи имавте забелешка дека треба да одите пешки од портата до овде, сега ќе се вратам со вас пешки и ќе ми дадете дел од опремата да ја носам, во знак на извинување – рече Ковачевски.

loading...

anime website. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

free anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

4Anime Gintama

4Anime High School DxD Episode 12

english dubbed anime 4Anime The Strongest Sage with the Weakest Crest

4Anime JUJUTSU KAISEN

tải go88