Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
НА ОВОЈ ЧОВЕК МУ ДОЛЖИМЕ ГОЛЕМО ИЗВИНУВАЊЕ, ЏАБЕ ГО МАЛТРЕТИРАВМЕ 20 ГОДИНИ: И Вранишковски на литургијата на СПЦ и МПЦ во Белград
НА ОВОЈ ЧОВЕК МУ ДОЛЖИМЕ ГОЛЕМО ИЗВИНУВАЊЕ, ЏАБЕ ГО МАЛТРЕТИРАВМЕ 20 ГОДИНИ: И Вранишковски на литургијата на СПЦ и МПЦ во Белград
ОВОЈ РЕЖИМСКИ ПАУН КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА: Истрагата за „МПМ“ е завршена, Срѓан Керим осомничен за три кривични дела
ОВОЈ РЕЖИМСКИ ПАУН КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА: Истрагата за „МПМ“ е завршена, Срѓан Керим осомничен за три кривични дела
Битиќи од Кралството Данска: Јакнењето на вредносните ланци во регионот носи компетитивна предност за нашите земји како и зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите
Битиќи од Кралството Данска: Јакнењето на вредносните ланци во регионот носи компетитивна предност за нашите земји како и зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите
Ковачевски: Власите се значајни учесници во севкупниот развој на нашата држава
Ковачевски: Власите се значајни учесници во севкупниот развој на нашата држава
За случајот со снимката на Џафери треба да има постапка во Собранието, постапка базирана на процедура и докази, смета Ковачевски
За случајот со снимката на Џафери треба да има постапка во Собранието, постапка базирана на процедура и докази, смета Ковачевски
Обраќање на претседателот Пендаровски на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“: Должност на државата е да му помогне на стопанството за да се преброди овој кризен период
Обраќање на претседателот Пендаровски на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“: Должност на државата е да му помогне на стопанството за да се преброди овој кризен период
25 ГОДИНИ ЈУБИЛЕЈ - НИКОБ ГРУПАЦИЈАТА СТАНУВА БИЗНИС ИМПЕРИЈА КОЈА НУДИ УСЛУГИ ПО ПРИСТАПНИ ЦЕНИ ЗА ШИРОКАТА ПОПУЛАЦИЈА - Кирил Лазаров: НИКОБ е бренд кој го создадоа задоволните клиенти
25 ГОДИНИ ЈУБИЛЕЈ - НИКОБ ГРУПАЦИЈАТА СТАНУВА БИЗНИС ИМПЕРИЈА КОЈА НУДИ УСЛУГИ ПО ПРИСТАПНИ ЦЕНИ ЗА ШИРОКАТА ПОПУЛАЦИЈА - Кирил Лазаров: НИКОБ е бренд кој го создадоа задоволните клиенти

ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ НАПРАВИ УВИД ВО ИЗГРАДБАТА НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ РАНКОВЦЕ – КРИВА ПАЛАНКА ДЕЛ ОД КОРИДОРОТ 8 ОД ДРАЧ ДО БУРГАС

Изгадбата на Коридорот 8 го вративме меѓу врвните приоритети на Владата каде очекувам интензивирање на работите. Со Република Бугарија формиравме посебна работна група за овој проект која ќе ги итензивира градежните работи на двете страни на границата.

Коридорот 8, како дел од Пан Европските коридори што ја поврзуваат оската Исток-Запад е клучен за развојот на економијата во целиот регион и полесно поврзување на граѓаните.

Експресниот пат Ранковце-Крива Паланка на кој денес направивме увид со министерот Бочварски и директорот на ЈПДП Ејуп Рустеми, ќе има по една лента за возење и по една помошна лента за застанување во секој правец. Со неговата изградба значително ќе се скрати времето на патување меѓу Куманово и Крива Паланка.

Поразговарав и со работниците кои во исклучително тешки услови на ниски температури одлично ја вршат својата работа.

loading...

watch anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime sites AnimeDao Hunter x Hunter (2011) (Dub)

anime websites How NOT to Summon a Demon Lord Ω

online anime AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

AnimeDao Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 11

anime to watch AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

tải go88