(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

Премиерот Ковачевски: Војната во Украина е огромна опасност за европската и светската безбедност и треба веднаш да престане

Војната во Украина е огромна опасност за европската и светската безбедност и треба веднаш да престане, а Русија да се повлече, истакна премиерот Димитар Ковачевски во интервју за Слободна ТВ и додаде дека Владата на Северна Македонија го осудува воениот напад на Русија врз Украина.

„Северна Македонија е членка на НАТО и ние сите одлуки ги носиме во согласност со одлуките на алијансата во процес во кој и ние учествуваме како земја членка. Ние сме на страната на територијалниот интегритет и суверенитет на Украина и во име на заштитата на тие меѓународни вредности комплетно хармонизирани во однос на економските санкции кои ЕУ ги има воведено на Русија со цел да спречи понатамошна ескалација на оваа војна“, истакна премиерот Ковачевски.

Тој изрази загриженост за ескалацијата на воената агресија на Русија.

„Гледаме дека во Украина станува се пожестоко и јас затоа сакам да апелирам уште еднаш Русија да се повлече од нападот на Украина. Денес имаше пожар во нуклеарна централа, кој за среќа беше изгаснат, меѓутоа тоа само потврдува колку е голема опасноста за европската и светската безбедност од еден ваков непромислен напад“, нагласи претседателот на Владата Ковачевски.

Тоа се нашите јасно изразени ставови, рече Ковачевски, и дополни дека ВМРО – ДПМНЕ и нивниот лидер, наместо неосновано да обвинуваат, треба да размислат за нивната коалиција со политичката партија Левица која е на страната на Русија и која вчера јасно беше против декларацијата за осуда на рускиот напад врз Украина.

loading...

animefreaktv. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreak Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

animefreaks website My Hero Academia Season 4

Black Clover Episode 168

animefreaktv AnimeFreak My Hero Academia Season 5

anime to watch Spare Me, Great Lord!