Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

Премиерот Заев прими претставници на Шпаркасе Банка Македонија: Инвестициите во банкарскиот сектор се силен сигнал за стабилниот финансиски сектор и порака за поддршка на инвеститорите

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска ги прими членот на Бордот на директори на австриската Штаермаркише Шпаркасе Банка д-р Георг Бухер, кој воедно е и претседател на Надзорниот одбор на Шпаркасе Банка Македонија, и претседателот на Управниот одбор и генерален извршен директор на Шпаркасе Македонија, д-р Глигор Бишев.

На средбата беше поздравено спојувањето на Шпаркасе Банка Македонија со Охридска Банка како најголема бизнис инвестиција во регионот во 2019 година, со што Штаермаркише Шпаркасе стана четврта најголема банкарска групација во Северна Македонија со пазарно учество од околу 14%.

Премиерот Заев ова окрупнување и присуството на австриската банка Шпаркасе Банка Македонија го оцени како особено позитивен сигнал и порака за инвеститорите за стабилниот финансиски сектор во Република Северна Македонија.

Во разговорот за време на средбата беше истакнато дека процесот на спојување на двете банки е значајно поддржан од институциите во земјата, односно од Народната банка на Република Северна Македонија, од Комисијата за хартии од вредност и од министерствата за финансии и економија.

loading...

AnimeBee: Parappa the Rapper anime episode 7 online free at https://animebee.to anime to watch

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animefreak.ws: Watch Keep Your Hands Off Eizouken! animefreak Episode 12 kiss x sis animefreak

https://aniwatch.pro anime online

Coub: https://coub.com/gogoanimebe

Os mbed: https://os.mbed.com/users/gogoanimelol/