БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

Премиерот Заев за „Фокус“: Политичарите треба да ги решаваат, а не заобиколуваат проблемите; Опозицијата не дозволи онлајн седници како што работи целиот свет, дваесетина квалитетни закони се блокирани

Истакнувајќи дека задачата на политичарите е да обезбедуваат услови и да ги решаваат проблемите, а не да ги заобиколуваат тешкотиите, додека од државата си одат младите, премиерот Заев во интервју за неделникот „Фокус“ посочи дека борејќи се против апсолутната власт и барајќи чест и одговорност го доби потребното мнозинство во Парламентот.

„Некогаш има задршки поради тенкото мнозинство, но тоа ја крепи повеќе демократијата од поголемото мнозинство и те држи буден и подготвен за компромиси“, оцени Заев, посочувајќи дека блокирањето на работата на Парламентот е поради несогласувањето на опозицијата за онлајн седници како што работи целиот свет.

Премиерот Заев додаде дека опозицијата блокира дваесетина закони, меѓу кои и Законот за Армијата, притоа не гласајќи за петтиот владин пакет мерки и блокирајќи ја изградбата на Клиничкиот центар и покрај оставената можност да даваат предлози при контролата на надзорниот и програмскиот дел.

loading...

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Promare: Galo-hen Episode Full

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Magic of Stella Episode 12

https://aniwatch.pro dubbed anime. Pokemon: Camp Pikachu (Dub) (https://aniwatch.pro/m/ReWX) Episode Full