Сијарто со порака од Будимпешта: Вашето место е во ЕУ, Унгарија ќе стори се, тоа побрзо да се случи
Сијарто со порака од Будимпешта: Вашето место е во ЕУ, Унгарија ќе стори се, тоа побрзо да се случи
ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
Кузеска за „Само вистина“: ВМРО-ДПМНЕ кочи, седи настрана и се моли државата да не успее, но ќе успееме заедно со граѓаните
Кузеска за „Само вистина“: ВМРО-ДПМНЕ кочи, седи настрана и се моли државата да не успее, но ќе успееме заедно со граѓаните
БРАВО - ПО КОРОНА КРИЗАТА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Народна банка предвидува закрепнување на економијата и раст на БДП од 3,9 проценти
БРАВО - ПО КОРОНА КРИЗАТА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Народна банка предвидува закрепнување на економијата и раст на БДП од 3,9 проценти
ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!
ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!
(ВИДЕО) КОМИЧАРОТ НИМЕШ ПАТЕЛ: ЈОГАТА Е ИЗМАМА, ЈА ИЗМИСЛИВМЕ НИЕ ИНДИСКИТЕ МАЖИ ЗАТОА ШТО САКАМЕ ДА ГЛЕДАМЕ ЖЕНИ СТЕГНАТИ ВО ХЕЛАНКИ НАПУПЕНИ
(ВИДЕО) КОМИЧАРОТ НИМЕШ ПАТЕЛ: ЈОГАТА Е ИЗМАМА, ЈА ИЗМИСЛИВМЕ НИЕ ИНДИСКИТЕ МАЖИ ЗАТОА ШТО САКАМЕ ДА ГЛЕДАМЕ ЖЕНИ СТЕГНАТИ ВО ХЕЛАНКИ НАПУПЕНИ
СЕГА ЌЕ СЕ КАЕ ШТО НЕ ИЗБЕГА КОГА МОЖЕШЕ - Уште 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски
СЕГА ЌЕ СЕ КАЕ ШТО НЕ ИЗБЕГА КОГА МОЖЕШЕ - Уште 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски
(ВИДЕО) Премиерот на Шпанија Санчез до македонските граѓани: Оддаваме почит кон премиерот Заев и сите граѓани, може да сметате на нашата поддршка кон ЕУ
(ВИДЕО) Премиерот на Шпанија Санчез до македонските граѓани: Оддаваме почит кон премиерот Заев и сите граѓани, може да сметате на нашата поддршка кон ЕУ

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗА СРПСКАТА Н1: БРАТ МИ ВИКЕНДОВ МЕ ИЗВЕСТИ ДЕКА МУ Е ОДЗЕМЕНА ВОЗАЧКАТА НА 4 МЕСЕЦИ ПОРАДИ БРЗО ВОЗЕЊЕ, ЗАКОНИТЕ ВО ЗЕМЈАВА ВАЖАТ ЗА СИТЕ, НИКОЈ НЕ Е НАД ЗАКОНОТ ПА НИ БРАТИ МИ!

– Брат ми викендов ми кажа дека полицајци му ја одзеле возачката на 4 месеци поради брзо возење на автопат. И тоа ви покажува дека законите во Северна Македонија важат за сите!

Ова вечерва во интерву за српската телевизија Н1 го кажа премиерот Зоран Заев.

Мактел го истражи случајот и дознавме дека Вице Заев возел побрзо од пропишаното на новиот автопат Смоквица – Демир Капија и кога го сопрела полиција, буквално разговорот бил обратен, полицаецот се тресел и одбивал да му пише казна додека Вице Заев го смирувал и го убедувал дека ништо нема да му се случи и инсистирал полицаецот да ги следи процедурите и да му пише казна затоа што згрешил и заслужил. На крај полицаецот се охрабрил и ја пишал казната, за што му честитал на Вице Заев, со коментар, 20 години сум на автопатите и досега сите министри, блиски на функционери биле дрски и одбивале да им се пише казна дури и се заканувале но ова досега не се случило толку близок на премиерот сам да бара да си плати казна и да биде санкциониран според законот.

Дознаваме дека покрај одземената возачка, Вице платил и паричка казна на лице место. Дознаваме дека братот на премиерот се чувствувал посрамено и чувствувал одговорност што дозволил во еден момент да не внимава на сообраќајните знаци, но казната од 4 месеци немање возачка ќе му биде потсетник друг пат да внимава повеќе за доброто на сите учесници во сообраќајот.

Дека Вице Заев не е забеган и аздисан зборува и податокот дека тој пред неколку месеци беше казнет од полицајци и поради неносење маска во автомобил, и тогаш иако тој бил во друштво на своето семејство и според законот не требало да биде казнет, сепак не се бунел и најрегуларно си платил казна и си заминал.

Браво за ова однесување на семејството Заеви тие се пример за сите нас дека треба да го менуваме менталитетот и сите да ги почитуваме законите и процедурите а не само кога сме на прошетка или на гости во некоја земја од ЕУ…

loading...

GoGoAnime gogoanime twitter: DARLING in the FRANXX Episode 24

AniWatch aniwatch: Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 3