ЗА ДА СЕ ДЕПАРТИЗИРА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ТРЕБА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ЗАЕДНО ВО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ЗАЕВ
ЗА ДА СЕ ДЕПАРТИЗИРА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ТРЕБА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ЗАЕДНО ВО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ЗАЕВ
БРАВО - Спасовски: Ќе формираме посебна единица за борба против родово насилство
БРАВО - Спасовски: Ќе формираме посебна единица за борба против родово насилство
БРАВО ВЕНКО, БРАВО ЗА БРАЌАТА РУСИ - Првата пратка „Спутник В“ стигна во нашата земја
БРАВО ВЕНКО, БРАВО ЗА БРАЌАТА РУСИ - Првата пратка „Спутник В“ стигна во нашата земја
(ВИДЕО) БРАВО МВР: Камион полн со марихуана е запленет на „Богородица“
(ВИДЕО) БРАВО МВР: Камион полн со марихуана е запленет на „Богородица“
ФИЛИПЧЕ: Jа повикувам опозицијата да ги повлече 2000 амандмани со кои намерно ја блокира изградбата на новиот Клинички центар
ФИЛИПЧЕ: Jа повикувам опозицијата да ги повлече 2000 амандмани со кои намерно ја блокира изградбата на новиот Клинички центар
ДЕМАНТ ОД БРАНКО ГЕРОСКИ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ.МК
ДЕМАНТ ОД БРАНКО ГЕРОСКИ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ.МК
ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ

ПРЕСВРТ ВО ОДНОСИТЕ СО БУГАРИЈА – Заев: Предложеното од Бугарија ниту е добрососедство, ниту братство, но верувам дека тоа не е став на мојот пријател Борисов

Премиерот Зоран Заев, коментирајќи ја посетата на министерот Бујар Османи во Софија истакна дека разговорите помеѓу Османи и бугарскиот премиер Бојко Борисов биле добри, но разговорите помеѓу бугарската министерка Екатерина Захариева и Османи не поминале баш добро.

-Тоа што е предложено од таа страна ниту е добрососедство, ниту е братство, ниту најмалку е европско. Ако тоа така остане треба да го подготвиме македонскиот народ дека може да не отпочне првата меѓувладина конференција која ја очекуваме во декември. Но, јас верува дека тоа не став на премиерот Бојко Борисов, мојот пријател и брат, верувам дека тоа не е став ниту на бугарскиот народ и ќе направиме сè овие претстојни денови да изнајдеме решение, рече Заев.

Премиерот порача дека земјава ја прифатила заедничката историја како нешто што е составен дел од нашето минато, но и дека Северна Македонија, исто како и Бугарија, има и своја посебна историја.

Сепак, тој очекува дека со бугарскиот колега Борисов, ќе успеат да најдат решение, како што се пронајде за пет историски личности или три историски периоди кои заедно ќе се чествуваат.

-Верувам овој следен четврти период ќе го решиме. Одличен мегдан е нашиот историски, заеднички јунак Гоце Делчев за да нè сплотува, да ја зголемува соработката и поддршката. Убеден сум дека ќе постигнеме решение и ќе направиме сè што е во наша моќ за да продолжиме по тој пат затоа што нашиот сон е Европа која го признава и целосно го почитува правото на самоопределување. Ние сме Македонци кои зборуваат македонски јазик и верувам дека таквите вредности ќе опстојат комплетно и во нашите соседи, рече Заев.

loading...

High School DxD BorN (Dub) (https://animeflix.nl/m/xMVb) Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix one punch man

Yashahime: Princess Half-Demon Episode 15 at website https://kissanimeonline.com food wars kissanime