СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица
Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица
Совет за македонски јазик: Во предлогот се испочитувани самостојноста и оригиналноста на јазикот
Совет за македонски јазик: Во предлогот се испочитувани самостојноста и оригиналноста на јазикот
Откако Украинците им потопија неколку бродови и ги запукаа со тешка артилерија од новите американски топови, Русите се повлекоа од Змискиот остров
Откако Украинците им потопија неколку бродови и ги запукаа со тешка артилерија од новите американски топови, Русите се повлекоа од Змискиот остров
ТХП: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од деструктивните политики
ТХП: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од деструктивните политики

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице, Кривична пријава за предизвикување општа опасност, Приведен бегалец од затвор

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

На 22.06.2022 околу 12.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Неготино го лишиле од слобода В.С.(21) од с.Криволак, неготинско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 33 стебла канабис и една дигитална вага.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Кривична пријава за предизвикување општа опасност

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.М.(53) од струшкото село Калишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. Тој, на 10.05.2022 на државно земјиште покрај брегот на Охридското езеро запалил сува трева и предизвикал пожар.

Приведен бегалец од затвор

Денеска (23.06.2022) во 08.50 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.А.(22) од село Глумово, скопско. Тој бил баран со потерница поради бегство од казнено-поправната установа Затвор Скопје.

Лицето ќе биде спроведено во установата за издржување на казната.

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

Денеска 23.06.2022 полициски службеници од Отсекот за потрага по цел во Одделението за потраги при Секторот за меѓународна полициска соработка ,по претходно превземени оперативно-тактички мерки, во атарот на с.Патишка Река-Скопје, го приведоа С. Д. (35) од Скопје.Приведувањето е направено врз основа на судска наредба за издржување на казна затвор од три години за сторено кривично дело по член 396 ст.1 од КЗ на РСМ.Лицето ќе биде предадено на надлежна казнено-поправна установа.

Кривична пријава за бесправно градење

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против М.С.(61) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“. Тој, во текот на 2021 година во атарот на општина Центар Жупа, бесправно зазел површина од 314 метри квадратни државно земјиште и нелегално изградил куќа. Со тоа, се стекнал со противправна имотна корист од 621.720 илјади денари.

loading...

play go88.top play go88.top cách bắt cầu tài xỉu chuẩn go88

dang nhap sunwin bắt cầu tài xỉu sunwin game sunwin.vn