Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Ковачевски и Маричиќ ќе присуствуваат на седницата на Советот за безбедност
Ковачевски и Маричиќ ќе присуствуваат на седницата на Советот за безбедност
ВМРО-ДПМНЕ: Масовно и гласно Не, вечерва повторно протест
ВМРО-ДПМНЕ: Масовно и гласно Не, вечерва повторно протест
НСДП: Коалициските партнери да не го користат францускиот предлог за ситно политичко поентирање
НСДП: Коалициските партнери да не го користат францускиот предлог за ситно политичко поентирање

Претрес во Штип, пронајдена марихуана, приведен дилер, фатени крадци на дело во струмичко, приведен крадец во Скопје баран со централна потерница за издржување казна затвор од 2 години

Приведен крадец баран со централна потерница за издржување казна затвор од 2 години

Денеска (26.04.2022) во 11.50 часот на бул.„Видое Смилевски Бато” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим Потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.С.(33) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница на Основен Кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Фатени крадци на дело во струмичко

На 25.04.2022 година во 23.00 часот, полициски службеници од Полициското одделение Ново Село ги лишиле од слобода Р.К.(23) од село Дрвош, струмичко, С.Р.(21) и Б.А.(21) од Радовиш. Тие биле затекнати при обид да извршат тешка кражба во фабрика за производство на марихуана на место викано „Добрава“ во близина на село Сушица, струмичко.

Лицата биле задржани во Полициска станица Струмица, а за настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Струмица. По целосно расчистување на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претрес во Штип, пронајдена марихуана, приведен дилер

На 25.04.2022, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода К.Т.(33) од Штип. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирањена случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

loading...

go88 đổi thưởng đăng nhập go88 nhóm kéo go88

sunwin pazuru game sunwin.vn sunwin miễn phí tải game sunwin