Ненад Периш во солзи: Матеј ја заврши својата приказна на оваа земја
Ненад Периш во солзи: Матеј ја заврши својата приказна на оваа земја
Средба Ковачевски - Савада: Заинтересираност од Јапонија за инвестиции и силна поддршка за евроинтеграциите и обединета Европа
Средба Ковачевски - Савада: Заинтересираност од Јапонија за инвестиции и силна поддршка за евроинтеграциите и обединета Европа
Економскиот институт - Скопје, како единица на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, на 18.5.2022 година со пригодна свеченост одбележа 70 години од своето постоење
Економскиот институт - Скопје, како единица на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, на 18.5.2022 година со пригодна свеченост одбележа 70 години од своето постоење
Самит Македонија 2025: Дигитализацијата, регионалната соработка и вложувањето во иновации клучни за закрепнување на економијата
Самит Македонија 2025: Дигитализацијата, регионалната соработка и вложувањето во иновации клучни за закрепнување на економијата
Музејот „Матка“ повторно отворен за посетители - Меѓународниот ден на музеите одбележан со работилница за обновливи извори на енергија
Музејот „Матка“ повторно отворен за посетители - Меѓународниот ден на музеите одбележан со работилница за обновливи извори на енергија
Грант од 2,2 милиони евра од германската КФБ банка за Кавадарци: Градот ќе биде градилиште со месеци, но добива трајна инвестиција
Грант од 2,2 милиони евра од германската КФБ банка за Кавадарци: Градот ќе биде градилиште со месеци, но добива трајна инвестиција
САД бара ЕУ да воведе царини за руската нафта
САД бара ЕУ да воведе царини за руската нафта
МВР: Санкционирани 40 возила за јавен превоз на територија на цела држава, 16 со неисправни сопирачки
МВР: Санкционирани 40 возила за јавен превоз на територија на цела држава, 16 со неисправни сопирачки

Претрес во Скопје, пронајдено оружје

На 14.04.2022 полициски службеници од Одделението за насилен криминал при СВР Скопје го лишиле од слобода С.Ф. (70) од Скопје. При претреси од страна на полициски службеници извршени со наредба од Основен кривичен суд, на две локации кои ги користел С.Ф., пронајдени и одземени се оружје и муниција, и тоа: 1 карабин “Црвена застава”, калибар 8х57, 1 пиштол “Чешка зброевка” кал.7,65, 1 пиштол ‘Смит Весон’, кал.38 специјал, 20 куршуми кал.8х57, 36 куршуми кал.7,62 за карабин, 23 куршуми кал.38 специјал, 17 куршуми кал.7,65, куршум кал.7,62 за пиштол “ТТ-ЕЦ”, куршум кал.7,62 за автоматска пушка, каписла, лисици, палка на расклопување.

Притоа тој се сомничи дека сторил кривично дело по член 144 ст. 3 од Кривичниот законик, односно на 13.04.2022 упатил сериозни закани кон едно лице. При претресот се обезбедени и други докази, а лицето со кривичната пријава против него е предадено на ОЈО Скопје, додека од страна на Судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

online anime Attack on Titan

AnimeDao Ranking of Kings Episode 22

watch anime free AnimeDao Arifureta: From Commonplace to World's Strongest Season 2

watch anime free AnimeDao Black Clover (Dub)

tải go88